Kalifornijoje maisto festivalyje šaulys nušovė tris žmones, tarp jų du nepilnamečius

 • Teksto dydis:

Kalifornijoje vykusiame dideliame maisto festivalyje šaulys nužudė tris žmones, įskaitant šešerių metų berniuką ir 13-metę paauglę, ir sužeidė dar 12 asmenų, kol galiausiai buvo nukautas policijos, pirmadienį pranešė pareigūnai.

Gilrojaus policijos viršininkas Scotas Smithee (Skotas Smitis) pranešė, kad 19 metų užpuolikas Santino Williamas Leganas (Santinas Viljamas Liganas) sekmadienio popietę veikiausiai atsitiktinai rinkosi aukas. Pasak pareigūno, šaulio motyvai neaiškūs.

Kai kurie liudininkai pranešė ir apie antrą įtariamąjį, tačiau kol kas neaišku, ar tas asmuo buvo ginkluotas, ar kitaip prisidėjo prie nusikaltimo. Šis įtariamasis tebeieškomas, sakė S. Smithee.

Kaip pranešė pareigūnai, šaulio aukomis tapo šešerių metų Stephenas Romero (Stivenas Romeras), 13-metė mergaitė ir trečią dešimtį metų pradėjęs eiti vyras.

„Pareigūnai, buvę toje vietoje, susirėmė su įtariamuoju praėjus mažiau nei minutei [nuo šaudymo pradžios]. Įtariamasis buvo pašautas ir nukautas“, – nurodė S. Smithee.

Socialiniuose tinkluose apie 17 val. 30 min. vietos (pirmadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku paskelbtame pirmajame vaizdo įraše matyti žmonės, mėginantys pabėgti į saugią vietą.

„Gilrojaus PD [policijos departamento] ir visos bendruomenės širdys – su šiandienos šaudynių per Česnakų festivalį aukomis“, – nurodė vietos teisėsaugos tarnyba.

Trijų dienų Česnakų festivalis, vykstantis Gilrojaus mieste maždaug už 48 km į pietryčius nuo San Chozės, yra visose Jungtinėse Valstijose žinomas renginys, pritraukiantis daugiau kaip 100 000 lankytojų. Per šią šventę siūloma vaišintis įvairiausiais patiekalais, rengiamos maisto gamybos varžybos ir vyksta koncertai.

Sekmadienį, paskutiniąją festivalio dieną, per šaudynes šioje šventėje žuvo iš viso keturi žmonės, įskaitant įtariamą užpuoliką, sakė Gilrojaus policijos viršininkas Scotas Smithee (Skotas Smitis).

 

 

„Pareigūnai, buvę toje vietoje, susirėmė su įtariamuoju praėjus mažiau nei minutei nuo šaudymo pradžios. Įtariamasis buvo pašautas ir nukautas“, – nurodė S. Smithee.

Pareigūnas pridūrė, kad ieškoma antrojo galimo įtariamojo.

Socialiniuose tinkluose apie 17 val. 30 min. vietos (pirmadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku paskelbtame pirmajame vaizdo įraše matyti žmonės, mėginantys pabėgti į saugią vietą.

„Gilrojaus PD (Policijos departamento) ir visos bendruomenės širdys – su šiandienos šaudynių per Česnakų festivalį aukomis“, – nurodė vietos teisėsaugos tarnyba.

Ant žemės buvo sužeistas vaikas. Žmonės svaidė stalus ir kirpo tvoras, kad ištrūktų.

Televizija „NBC News“ citavo įvykio liudininkę Julissa Contreras (Chulisą Kontreras), sakiusią, kad į ketvirtą dešimtį įžengęs baltasis vyras pradėjo pliekti iš šautuvo.

„Mačiau jį šaudantį visomis kryptimis. Jis nesitaikė į ką nors konkrečiai. Tiesiog [pasisukdavo] iš kairės į dešinę, iš dešinės į kairę“, – moteris pasakojo NBC. Dienraštis „The Mercury News“ rašo, kad šūviai aidėjo festivaliui baigiantis.

Scenos padėjėjas Shawnas Viaggi (Šonas Viadžis) pasakojo laikraščiui, kad išgirdęs „garsų pokšėjimą“ krito ant žemės.

„Sušukau: „Tai tikras ginklas, nešdinkimės iš čia!“ Tuomet pasislėpėme po scena“, – „Mercury“ citavo Sh. Viaggi.

13-metė Evenny Reyes (Eveni Rejes) sakė laikraščiui: „Mes išeidinėjome ir pamatėme vieną vaikiną, kuriam koja buvo perrišta skarele, nes jis buvo pašautas. Žmonės gulėjo ant žemės ir verkė.“

„Ant žemės buvo sužeistas vaikas. Žmonės svaidė stalus ir kirpo tvoras, kad ištrūktų“, – pridūrė E. Reyes.

„Dėkingas specialiosioms tarnybos, esančioms įvykio vietoje Gilrojuje, ir savo mintis skiriu šio beprasmiško smurto aukoms“, – per „Twitter“ parašė senatorė Kamala Harris (Kamala Haris), siekianti tapti Demokratų partijos kandidate į prezidento postą per 2020 metų rinkimus.

Jungtinėse Valstijose neretai įvyksta šaudynių, tačiau, nepaisant daug rūpesčių visoje šalyje keliančio ginkluoto smurto, pastangos spręsti šią problemą federaliniu lygiu iki šiol nuolat strigdavo.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Ach: "Kalifornijoje maisto festivalio lankytojus atakavęs šaulys nukautas" - be JOKIO teismo, be jokio tardymo - TOTALIAI neteisinė valstybė. Nes pagal mus reikėjo jam leisti laisvai šaudyt, o paskui - teist TEISINGU teismu (juk ESĄ teisingumas aukščiau visko). Ir NET JEI jis ir būtų nuteistas 'iki gyvenimo galo', tai juk - jau po 10 metų toks ir vėl galės laisvėj atsidūręs į kitus taikytis pradėt. :/
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių