Kremlius nepatenkintas: su Rusija negalima šitaip kalbėti Pereiti į pagrindinį turinį

Kremlius nepatenkintas: su Rusija negalima šitaip kalbėti

2025-05-12 16:39
BNS inf.

Kremlius pirmadienį pareiškė, kad ultimatumas susitarti dėl paliaubų Ukrainoje yra nepriimtinas, Europos Sąjungos (ES) lyderiams pareiškus, kad Maskva iki pirmadienio vidurnakčio turi sutikti dėl 30 dienų kovos veiksmų sustabdymo antraip gali sulaukti naujų sankcijų.

Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / Scanpix nuotr.

„Ultimatumų kalba Rusijai nepriimtina, ji nederama. Su Rusija negalima šitaip kalbėti“, – Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė žurnalistams.

Savaitgalį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis bei Prancūzijos, Britanijos, Vokietijos ir Lenkijos vadovai paragino Rusiją sutikti su 30 dienų besąlygiškomis paliaubomis nuo pirmadienio kaip išankstine tiesioginių derybų sąlyga.

Tačiau Rusija neatsakė, o prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė Ukrainai susitikti tiesioginėms deryboms Stambule gegužės 15 dieną, ir tokiam žingsniui pritarė JAV vadovas Donaldas Trumpas.

Vėlų sekmadienį V. Zelenskis pareiškė esąs pasiryžęs asmeniškai susitikti su V. Putinu Turkijoje, tačiau nepasakė, ar dalyvautų tokiame susitikime, jei Rusija atsisakys Europos paliaubų pasiūlymo.

„Esame sutelkę dėmesį į rimtas būdų, kaip pasiekti ilgalaikį taikos susitarimą, paieškas“, – žurnalistams sakė D. Peskovas, nepateikdamas atsakymo į V. Zelenskio kvietimą susitikti su V. Putinu ketvirtadienį Stambule.

Daugiau naujienų