„Šiandien: 17387 patvirtinti, 362 mirę, 490 pasveikę Žmonės po truputį grįžta į Šanchajų. Išėjęs į balkoną galiu suskaičiuoti keletą žmonių. Gatvėse daugiau mašinų. Dvi savaites tuščią sankryžą reguliavęs šviesoforas atrodo linksmesnis. Retkarčiais stabteli koks automobilis, paklusdamas buvusiai tvarkai. Pranešama apie atsidarančius restoranus, kavines, net masažo salonus. Miestas nebegali kentėti“, – situaciją komentuoja vyras.
Ryt gali būti staigus šuolis patvirtintų atvejų, nes pradėti naudoti nauji testeriai, kurie daug greičiau gali patvirtinti, ar pacientas nešioja virusą.
Lietuvis pasakoja, kad patikra mieste vis dar labai griežta, imamasi visų saugumo priemonių. „Kolegų paprašėme grįžti į Šanchajų, kaip buvo planuota, iki vasario 4 d. Toliau dirbsime iš namų savanoriškame karantine bent iki vasario 10 d. Visi į Šanchajų atvykstantys žmonės turi registruotis specialioje programėlėje ir pereiti patikrinimo procedūras. Technologiškai neraštingi žmonės pildo popierines anketas ranka. Patikrinimo punktai visur – keliuose prie įvažiavimo į miestą, jūrų uoste, traukinių stotyse, oro uostuose. Vyriausybė ėmėsi kaukių kontrolės – nuo šiandien gyventojai turi kreiptis į savo namo bendrijos pirmininkus ir gauti talonų pagal šeimos dydį“, – apie valdžios pasirengimą imtis priemonių dėl pražūtingo viruso pasakoja Mindaugas.
„Ryt gali būti staigus šuolis patvirtintų atvejų, nes pradėti naudoti nauji testeriai, kurie daug greičiau gali patvirtinti, ar pacientas nešioja virusą, teigiama, kad, viso labo, per dvi valandas. Testo rezultatų šiandien laukia apie 22 000 įtartinų pacientų“, – rašo vyras.
Koronavirusas ir toliau šienauja gyvybes
Kinijoje naujojo koronoviruso protrūkio epicentre, kur paskelbtas karantinas, mirus dar kelioms dešimtims pacientų, bendras aukų skaičius pirmadienį šoktelėjo virš 360 – taigi, buvo viršytas mirusiųjų per prieš du dešimtmečius įvykusią SARS krizę skaičius.
Scanpix nuotr.
Patvirtinti 57 nauji mirties atvejai yra didžiausias aukų padaugėjimas nuo praėjusių metų, kai infekcija buvo aptikta centriniame Uhano mieste, kur, kaip manoma, virusas buvo perduotas iš gyvūnų žmonėms viename turguje.
Nuo to laiko užkratas išplito daugiau nei 24 šalyse, nors daugelis vyriausybių taiko precedento neturinčius draudimus įsileisti iš Kinijos atvykstančius žmones.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ligos protrūkį pripažino tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi, o Filipinuose sekmadienį buvo užfiksuotas pirmasis mirties nuo koronaviruso atvejis už Kinijos ribų.
Viruso atsiradimas sutapo su Naujaisiais metais pagal Mėnulio kalendorių, kai visoje šalyje šimtai milijonų žmonių paprastai keliauja pas artimuosius lėktuvais, traukiniais ir autobusais.
Visi 57, išskyrus vieną, mirties atvejai pirmadienį buvo užfiksuoti Uhane ir likusioje Hubėjaus provincijoje, kur didžiojoje teritorijos dalyje beveik dvi savaites taikomas griežtas karantinas, siekiant neleisti žmonėms išvykti ir perduoti virusą kitiems.
Mirčių skaičius Kinijoje pasiekė 361 – daugiau nei 349 gyvybės, kurių pareikalavo ūmaus kvėpavimo takų sindromo (SARS) protrūkis 2002–2003 metais.
SARS, kurį sukelia patogenas, panašus į naująjį koronavirusą, taip pat kilęs iš Kinijos; iš viso jis pražudė 774 žmones. Beveik visos likusios aukos mirė Honkonge.
Nauja ligoninė
Uhane, kuris iš judraus pramonės centro iš esmės virto miestu vaiduokliu, žmonės gyvena bijodami susirgti koronavirusu.
Šio didmiesčio medicinos įstaigos yra perpildytos, o vyriausybė mėgina pastatyti dvi naujas ligonines per nepaprastai trumpą laikotarpį.
Pirmoji iš jų, turinti 1 tūkst. lovų, turėtų būti atidaryta pirmadienį, praėjus vos 10 dienų nuo statybos darbų pradžios.
Apie 1 400 kariuomenės medikų gydys pacientus ligoninėje, pramintoje „Ugnies dievo kalnu“, praneša valstybinė žiniasklaida.
Tačiau aukų skaičiui greitai augant Uhane ir kitose Hubėjaus vietovėse, lieka neaišku, kokį poveikį ligoninės turės viruso plitimui kitur.
Scanpix nuotr.
Pietinis pramoninis Vendžou miestas sekmadienį ėmėsi panašių karantino priemonių kaip ir Uhanas – tai yra nerimą keliantis ženklas, kad liga greitai plinta į kitas Kinijos dalis.
Keliai 800 km į rytus esančiame Vendžou buvo uždaryti, o 9 mln. žmonių buvo liepta neiti į lauką.
Tik vienam kiekvieno Vendžou namų ūkio gyventojui leidžiama kas dvi dienas išeiti, kad nusipirktų būtiniausių prekių, pranešė valdžios institucijos.
Kelionių apribojimai
Viruso atsiradimas sutapo su Naujaisiais metais pagal Mėnulio kalendorių, kai visoje šalyje šimtai milijonų žmonių paprastai keliauja pas artimuosius lėktuvais, traukiniais ir autobusais.
Šventinis laikotarpis, kuris turėjo baigtis praėjusį penktadienį, buvo pratęstas trimis dienomis, kad valdžia turėtų daugiau laiko krizei spręsti. Tačiau vėliau kai kurie didmiesčiai, įskaitant Šanchajų, atostogas pratęsė dar kartą, o daugelis mokyklų ir universitetų atidėjo naujo semestro pradžią.
Sekmadienį, kai šimtai milijonų žmonių turėjo sugrįžti į darbą savo miestuose, kelių eismas sumažėjo 80 proc., informavo Transporto ministerija.
Naujausi komentarai