Minske saugumo pajėgos panaudojo vandens patrankas, suima protestuotojus

Baltarusijos teisėsaugos pareigūnai trečiadienį panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas vaikydami žmones, Minsko centre protestuojančius prieš prezidento Aliaksandro Lukašenkos inauguraciją.

Kaip informavo liudininkai, prie vieno iš prekybos centrų pareigūnai galimai panaudojo ašarines dujas, protestuotojams pabandžius išlaisvinti vieną moterį.

Prie stelos „Minskas – miestas didvyris“, kur vėl renkasi žmonės, panaudotos vandens patrankos su dažytu vandeniu, kad jėgos struktūrų darbuotojai pagal žymes ant rūbų nuspręstų, ką sulaikyti.

Liudininkai praneša, kad įvairiuose Minsko rajonuose sulaikyta apie 50 žmonių. Pasak jų, jėgos struktūrų pareigūnai vykdo šiurkščius sulaikymus, naudoja lazdas. Taip pat pranešama, kad kažkoks pareigūnas sulaikymo metu trenkė vienai moteriai į pilvą.

Pranešama, kad nukentėjo mažiausiai du žmonės, viena iš jų – pagyvenusi moteris. Protestuotojai nunešė ją į pakelę ir iškvietė greitąją pagalbą.

Protestų vietoje taip pat matyti dar viena moteris sužeista galva.

Protestuotojai blokuoja gatves Baltarusijos sostinės centre. Jie išeina ant kelio ir stabdo eismą. Vairuotojai juos palaiko spausdami garso signalus ir plodami.

Sostinės milicijos atstovė Natalija Hanusevič kiek anksčiau sakė, kad sulaikyti daugiau nei 10 protestuotojų. Ji nurodė, kad kol kas neturi informacijos apie nukentėjusiuosius.

Minsko centre į protestus prieš A. Lukašenką, trečiadienį surengusį inauguraciją, apie kurią iš anksto nebuvo skelbiama, susirinko 5–7 tūkstančiai žmonių.

Kai kurie iš protestuotojų buvo užsidėję kartonines karūnas ir skandavo: „Tegyvuoja Baltarusija!“

Nepriklausomas Baltarusijos portalas tut.by paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti protestuotojus, šaukiančius „Fašistai!“, šiurkščiai vaikanti riaušių policija. Nuotraukose iš įvykio vietos matyti žmonių kruvinais veidais.

„Nepradėjote eiti pareigų – pasiekėte vėlyvą demencijos stadiją“, – sakoma viename plakate, o ant kito užrašyta: „Šiandien aš prisaikdinau savo katę.“

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

GAILA

GAILA portretas
TEISINGAI DARO LUKOSENKA SITOKIU BUDU MALSINDAMAS MAISTININKU KELIAMA VALSTYBEJE CHAOSA LABAI DAUG PRIE SIO BALTARUSIJOJE VYKSTANCIO CHAOSO PRISIDEDA IR MUSU VALDZIOS DIDZIAVYRIAI NUSTOKIM PLAKTI LIEZUVIAIS IR KURSTYTI BALTARUSIJOS ZMONES.

Manau

Manau portretas
Atsibos ir protestai nurims. Batią palaiko kariuomenė ir kitos jėgos struktūros.

Ddd

Ddd portretas
Galetu ir aprimt Nieko geriau nebus
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių