Per avariją žuvo visi orlaivyje buvę žmonės: pilotas ir šeima iš Ispanijos. Dvi iš aukų iš pradžių buvo nugabentos į ligoninę, tačiau vėliau nuo patirtų sužalojimų mirė.
„Šiuo metu visos šešios aukos ištrauktos iš vandens. Ir, deja, konstatuota visų šešių aukų mirtis“, – sakė meras Ericas Adamsas (Erikas Adamsas), anksčiau pavadinęs šią nelaimę „širdį veriančia ir tragiška“.
Į įvykio vietą atskubėjo policija iš Niujorko ir Naujojo Džersio, kuris yra kitoje upės pusėje nuo Manhatano, taip pat ugniagesių laivai.
Ir, deja, konstatuota visų šešių aukų mirtis.
Kanalas NBC4 pranešė, kad jo paties sraigtasparnis negalėjo pakilti dėl oro sąlygų, nes Niujorke ketvirtadienį oras buvo žvarbus, tvyrojo tiršti debesys.
Vienas liudininkas naujienų agentūrai AFP pasakojo, kad atrodė, jog sraigtasparnio sraigto mentė „sudužo danguje“.
„Kai ji sudužo, pamatėme, kad sraigtasparnis tiesiog sukasi spirale (...) Ir tada jis tiesiog nukrito į vandenį“, – pasakojo mados dizainerė Belle Angel (Bel Eindžel).
Federalinė aviacijos administracija (FAA) pareiškime nurodė, kad tai buvo „Bell 206“ sraigtasparnis.
„FAA ir Nacionalinė transporto saugos valdyba atliks tyrimą“, – pridūrė ji.
Prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) socialiniame tinkle pavadino katastrofą siaubinga.
„Filmuota medžiaga iš avarijos yra siaubinga. Telaimina Dievas aukų šeimas ir draugus“, – parašė jis socialiniame tinkle „Truth Social“.
Ragina griežtinti taisykles
Hadsono upė yra judrus laivybos kelias, o 2009 metais joje įvyko dramatiškas incidentas, kai „US Airways“ lėktuvas saugiai nusileido vandenyje. Visi 155 lėktuvu skridę žmonės išsigelbėjo, o įvykis pramintas „Stebuklu Hadsone“.
Vietomis upės gylis siekia 60 metrų.
JAV geologijos tarnybos duomenimis, vidutinė upės vandens temperatūra šiuo metų laiku yra 8 laipsniai Celsijaus.
„Trys suaugusieji ir trys vaikai buvo sraigtasparnyje „Bell 206“, kuris apie 15 val. (vietos, 22 val. Lietuvos laiku) išskrido iš miesto centre esančio „Skyport“, – sakė E. Adamsas ir pridūrė, kad turistai buvo šeima iš Ispanijos.
Pasak jo, policijos ir ugniagesių tarnybos (FDNY) narai skubėjo traukti iš vandens išgyvenusius žmones.
„Niujorko policijos narai iš avarijos vietos ištraukė keturis žmones, o FDNY narai ištraukė dar du. Įvykio vietoje esančiuose laivuose ir gretimoje prieplaukoje buvo imtasi neatidėliotinų gelbėjimo priemonių“, – sakė policijos komisarė Jessica Tisch (Džesika Tiš).
„Keturių aukų mirtis buvo konstatuota įvykio vietoje, o dar dvi buvo išvežtos į vietines ligonines, kur, deja, jos abi mirė nuo sužalojimų“, – nurodė ji.
Sraigtasparnis kelionę pradėjo apie 15 val., skrido į pietus ir kilo Manhatano pakrante iki George'o Washingtono (Džordžo Vašingtono) tilto, pasuko atgal link Manhatano centro sraigtasparnių aerodromo, prarado kontrolę ir rėžėsi į vandenį netoli Hobokeno prieplaukos, sakė J. Tisch.
Policijos komisarė sakė, kad orlaivį valdė bendrovė „New York Helicopter“. Ji neatsakė į prašymą pakomentuoti.
Nuo 1980 metų Niujorke įvyko apie 30 sraigtasparnių katastrofų, žurnalistams sakė Bruklino rajono vadovas Markas Levine'as (Markas Levinas), ragindamas griežtinti sraigtasparnių eismo mieste taisykles.
(be temos)