Pasak „Politico“, šeši žmonės, aptarę šį klausimą, teigė, kad susirūpinimas kilo dėl J. Bideno administracijos pastangų užtikrinti, kad sąjungininkai būtų pasirengę tokiam įvykiui – mobilizuotų naujus išteklius ir investicijas į aptikimo sistemų gamybą, jei kiltų grėsmė dėl cheminio ginklo panaudojimo.
Tarp anonimiškai pasisakiusių buvo JAV gynybos departamento atstovai. Tačiau JAV neturi žvalgybos duomenų, leidžiančių manyti, kad tokia ataka Ukrainoje yra neišvengiama. Tiesą sakant, daugelis JAV gynybos departamento pareigūnų mano, kad žiemos mėnesiais mūšiai nutrūks ir nė viena pusė nesugebės užimti daug pozicijų.
„Tačiau didinant nuostolius mūšio lauke arba visiškai žlugus Rusijos armijai, kai kurie aukšti pareigūnai, dirbantys šiuo klausimu, priėjo išvadą, kad Maskva gali griebtis cheminio ginklo. Įskaitant ir tą, kurį panaudojo Aleksejaus Navalno apnuodijimui“, – skelbė „Politico“.
Išpuolis gali būti siejamas su cheminėmis medžiagomis, kurias naudojant nepaliekama pėdsakų. Todėl Vakarams bus sunkiau pareikšti kaltinimus Maskvai.
Pasak pareigūnų ir ekspertų, kai kurios cheminės medžiagos gali būti panaudotos per masinį išpuolį. Nors žinoma, kad Maskva nervus paralyžiuojančią medžiagą „Novičiok“ panaudojo prieš vieną ar du žmones vienu metu. Pavyzdžiui, kai kurios cheminės medžiagos gali būti aerozolinės arba šaunamosios. Visa tai tam, kad būtų pakenkta didelei žmonių grupei.
Kaip teigiama, JAV jau seniai žinojo, kad Rusija investuoja į savo cheminio ginklo pajėgumų didinimą. J. Bideno administracija rengia planus, kad būtų padidintos investicijos ankstyvo aptikimo sistemoms ir kaukėms.