Rusija atsisakė suteikti konsulinį vizitą pas suimtą JAV žurnalistą

Maskva ketvirtadienį pranešė, kad atsisakė suteikti konsulinį vizitą pas suimtą JAV žurnalistą Evaną Gershkovichą (Evaną Gerškovičą), atsakydama į tai, kad Vašingtonas neišdavė vizų keliems Rusijos žurnalistams.

Savaitgalį užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas skundėsi, kad JAV atsisakė išduoti vizas Rusijos žurnalistams, turėjusiems skristi kartu su juo į Jungtinių Tautų būstinę.

„JAV ambasada buvo informuota, kad jos prašymas dėl konsulinio vizito gegužės 11 dieną... pas JAV pilietį Gershkovichą, kuris buvo sulaikytas dėl kaltinimų šnipinėjimu, buvo atmestas. Rengiamos kitos galimos atsakomosios priemonės“, – pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Šis žingsnis žengtas po to, kai Užsienio reikalų ministerija JAV sprendimą uždrausti tiems Rusijos žurnalistams atvykti į šalį pavadino provokaciniu žingsniu.

E. Gershkovichas Rusijoje dėl kaltinimų šnipinėjimu buvo suimtas praėjusį mėnesį.

Pats žurnalistas, leidinys „The Wall Street Journal“, kuriam jis dirba, ir JAV pareigūnai griežtai atmeta šiuos kaltinimus.

E. Gershkovichas, kuris taip pat yra dirbęs naujienų agentūrai AFP, yra pirmasis užsienio žurnalistas, suimtas už šnipinėjimą posovietinėje Rusijoje.

JAV atsisakius išduoti vizas Rusijos žurnalistams, Maskva sekmadienį pažadėjo imtis atsakomųjų veiksmų.

„Rasime būdų, kaip į tai reaguoti, kad JAV ilgam prisimintų, jog tokių dalykų negalima daryti“, – užsienio reikalų viceministrą Sergejų Riabkovą citavo Rusijos valstybinės naujienų agentūros.

Pernai prasidėjus Rusijos plataus masto invazijai į Ukrainą, Maskva sugriežtino akreditacijų, reikalingų žurnalistiniam darbui šioje šalyje, gavimo sąlygas.


Šiame straipsnyje: Rusijakaras UkrainojeJAV žurnalistasEvanas Gershkovichasvizitas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių