Egzekucijos jiems buvo įvykdytos Persijos įlankos pakrantėje įsikūrusiame Damame, už tai, kad „slapta įvežė hašišo“ į Saudo Arabiją, teigiama Vidaus reikalų ministerijos pranešime, kurį paskelbė SPA, nenurodydama tikslaus mirties bausmės įvykdymo laiko.
Naujienų agentūros AFP duomenimis, Rijadas 2024 metais įvykdė 117 egzekucijų dėl prekybos narkotikais.
2023-aisiais Persijos įlankos monarchijos pareigūnai pradėjo plačiai nuskambėjusią kovos su narkotikais kampaniją, kurios metu buvo surengta daugybė reidų ir areštų.
Prekeivių narkotikais egzekucijų padaugėjo po to, kai prieš dvejus metus buvo nutrauktas moratoriumas mirties bausmės taikymui už kaltinimus prekyba narkotikais.
Rijadas nutraukė santykius su Teheranu 2016 metais, kai Irano protestuotojai užpuolė Saudo Arabijos diplomatines atstovybes, reaguodami į Saudo Arabijos įvykdytą mirties bausmės gerbiamam šiitų dvasininkui Nimrui al Nimrui (Nimrui Nimrui).
Diplomatiniai santykiai buvo atkurti 2023-iųjų kovą, pasirašius susitarimą, kuriam tarpininkavo Kinija.
Pasak žmogaus teisių gynimo grupės „Amnesty International“, pernai metais Saudo Arabija buvo trečia pagal egzekucijų skaičių pasaulyje po Kinijos ir Irano.
„Amnesty International“ nuo XX 10-o dešimtmečio fiksuoja egzekucijas Saudo Arabijoje.
Rijadas nuolat kritikuojamas dėl mirties bausmės taikymo. Saudo Arabijos pareigūnai teigia, kad mirties bausmė yra būtina viešajai tvarkai palaikyti ir taikoma tik po to, kai išnaudojami visi apeliaciniai skundai.
Naujausi komentarai