Susiformavęs pavojingas reiškinys vos nepražudė žmogaus: laimei, šalia buvo kitų

  • Teksto dydis:

Viename Vokietijos paplūdimių susiformavo pavojingas reiškinys – klampusis smėlis. Ant jo atsistojusi viena vokietė vos neprasmego, laimei, ją laiku ištraukė netoliese buvęs žmogus.

„Per kelias sekundes įklimpau, o aplink mano kojas smėlis tapo toks kietas, kad visiškai negalėjau pajudėti. Taigi išsigelbėti pačiam – neįmanoma“, – konstatavo žurnalistas Nils Fischer-Stahl.

Prireikė kelių minučių, daug jėgų ir, svarbiausia, pagalbos, kol vyrui pavyko išlipti. Paplūdimio ruožas buvo aptvertas. Turistai nerimavo.

„Keistas jausmas, nes apie tai nebuvau girdėjusi“, – stebėjosi moteris.

„Tiesą sakant, nežinočiau, ką daryti, jei dabar stovėčiau ant klampiojo smėlio“, – sakė kita moteris.

„Čia atvažiuojame jau 35 metus. Tikrai pirmas kartas, kai tai patyriau čia, šiame paplūdimyje“, – kalbėjo dar viena pašnekovė.

Nerimauti išties yra ko, vienos vokietės smėlis vos neprarijo. Laimei, šalia buvo kitų žmonių.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Klampusis smėlis, tai paprastas smėlis, kuris taip prisotintas vandens, kad trintis tarp smėlio dalelių sumažėja, todėl jos negali išlaikyti jokio svorio.

Šis mišinys dažniausiai atsiranda prie galingų upių deltų. Jis taip pat gali susidaryti po žemės drebėjimo, kai iš požeminių rezervuarų išsiskiria vanduo.

„Geriausia stengtis grįžti savo pėdomis. Ir neikite toliau, kad pamatytumėte, ar nepagerės, bet grįžkite tiesiai atgal. O jei suprasite, kad tikrai negalite išsisukti iš situacijos, kol dar labiau nenugrimzdote, atkreipkite į save dėmesį, liepkite praeiviams įspėti gelbėjimo tarnybas, o tada mes imsime reikalus į savo rankas“, – aiškino gelbėtojas Robin Schickentanz.

Raminama, kad dažniausiai įklimpstama tik iki juosmens arba kaklo.

Jei vanduo pakils ir aš negalėsiu iš čia ištrūkti, tada aš mirsiu.

Tiesa, didžiausią pavojų dabar čia kelia kylantis Šiaurės jūros vanduo, oro temperatūra taip pat.

„Jei vanduo pakils ir aš negalėsiu iš čia ištrūkti, tada aš mirsiu“, – sakė N. Fischer-Stahl.

„Būtent, tai iš tiesų – pagrindinė rizika. Arba, pavyzdžiui, hipotermija, sušalimas. Pavyzdžiui, jei naktį šalia nėra praeivių, kurie galėtų jus pastebėti“, – kalbėjo R. Schickentanz.

Kiek ilgai čia išsilaikys klampusis smėlis ir paplūdimio ruožas turės būti uždarytas, priklausys nuo orų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mazda

Mazda  portretas
Įklimpo moteris o vyrui vos pavyko išlipti. jo, smėlis pavertė transvestitu

Mažvaikiai

Mažvaikiai portretas
Ko ten užsilipus mindžikuoti, užlipai ir nulipai ramiai.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių