Ukraina paminėjo 36-ąsias Černobylio katastrofos metines

Ukraina karo įkarštyje paminėjo 36-ąsias Černobylio branduolinės katastrofos metines.

„Tragedijos padariniai tikrai buvo siaubingi ir paveikė visą Europą“, – antradienį „Telegram“ kanale rašė ministras pirmininkas Denysas Šmyhalas.

Tūkstančiams gelbėtojų tada  pavyko užkirsti kelią dar blogesniam scenarijui. D. Šmyhalas priminė ir situaciją, kai neseniai Rusijos pajėgos daugiau kaip mėnesį buvo užėmusios neveikiančią elektrinę. „Paimta įkaite, jėgainės pamaina be pertraukos dirbo 600 valandų“, – rašė premjeras. Mažiausia klaida esą galėjo sukelti naują „tragediją“.

Prisimenant Černobylio katastrofą, televizija rodė žvakės simbolį, o 12 val. vietos laiku aukos buvo pagerbtos tylos minute. Buvo rodoma dokumentinė medžiaga, kaip atrodė teritorija po rusų dalinių pasitraukimo kovo pabaigoje. 30 km uždara zona aplink elektrinės teritoriją buvo užimta iš karto po to, kai prasidėjo karas.

1986 metų balandį sprogo ketvirtasis jėgainės reaktorius. Ši nelaimė laikoma didžiausia branduolinė katastrofa atominės energijos naudojimo civiliams tikslams istorijoje. Žuvo ir buvo sužeista tūkstančiai žmonių. Dešimtys tūkstančių gyventojų buvo priversti palikti savo namus.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeČernobylismetinės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių