Ukraina teigia smarkiai pasistūmėjusi į priekį aplink Bachmutą

  • Teksto dydis:

Ukraina penktadienį pranešė, kad jos pajėgos smarkiai pasistūmėjo į priekį aplink Bachmutą rytiniame Donecko regione, kuris jau kelis mėnesius yra kovų su Rusija epicentras.

„Priešas patyrė didelių gyvosios jėgos nuostolių. Mūsų gynybos pajėgos pasistūmėjo du kilometrus netoli Bachmuto. Šią savaitę nepraradome nė vienos pozicijos Bachmute“, – sakoma gynybos viceministrės Hanos Maliar pareiškime socialiniuose tinkluose.

Šie komentarai buvo paskelbti po to, kai vienas Ukrainos kariuomenės aukšto rango pareigūnas šią savaitę pareiškė, kad po ukrainiečių kontratakų Rusijos pajėgos pasitraukė iš kai kurių teritorijų netoli Bachmuto.

Tačiau Rusija vėlai ketvirtadienį paneigė, kad Ukraina padarė kokį nors proveržį šiame mieste, tvirtindama, kad pranešimai apie teritorinius nuostolius aplink miestą neatitinka tikrovės.

Visos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dalinių atakos buvo atremtos.

Penktadienį Rusija pareiškė atrėmusi ukrainiečių pajėgų atakas rytinio fronto 95 kilometrų ruože netoli Bachmuto miesto.

„Taktine Soledaro kryptimi priešas vakar surengė puolimo operacijas visoje sąlyčio linijoje, kurios ilgis viršija 95 kilometrus“, – pranešė Rusijos gynybos ministerija.

Ji pridūrė, kad Ukraina atakoms dislokavo „daugiau kaip 1 tūkst. karių ir iki 40 tankų“.

„Visos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dalinių atakos buvo atremtos“, – paskelbė ministerija.

Naujienų agentūra AFP negalėjo patikrinti šių teiginių per nepriklausomus šaltinius.

„Tikriausiai pralaužė kai kurias Rusijos linijas“

Soledarą Rusijos pajėgos užėmė sausio pabaigoje. Miestas, esantis už maždaug 15 kilometrų į šiaurės rytus nuo Bachmuto buvo iš esmės sugriautas iki pamatų.

Rusijos privati karinė bendrovė „Wagner“, vadovaujanti Maskvos puolimui dėl Bachmuto, pastaruoju metu skundėsi dėl šaudmenų trūkumo ir grasino pasitraukti, jei nesulauks didesnės paramos iš Maskvos.

JAV įsikūręs Karo studijų institutas penktadienį paskelbtoje analizėje teigė, kad ukrainiečiai „tikriausiai pralaužė kai kurias Rusijos linijas per vietines kontratakas netoli Bachmuto“.

Ukraina jau ne vieną mėnesį rengia kontrpuolimą. Fronto linija nuo pernai metų pabaigos iš esmės nesikeičia, o pagrindiniai mūšiai verda aplink Bachmutą Donecko srityje.

Gynybos ministerijos daliniai tiesiog pabėgo iš Bachmuto flangų.

Bachmutas, kuriame prieš karą gyveno maždaug 70 tūkst. žmonių, per daug mėnesių trunkančias įnirtingas kovas iš esmės buvo sugriautas, Rusijos pajėgos pastaraisiais mėnesiais palaipsniui užėmė apie 80 proc. miesto.

Beje, „Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas taip pat sakė, kad Kyjivas surengė, jo žodžiais tariant, sėkmingų kontratakų.

Rusijos kariuomenė pranešė perdislokavusi dalinius į šiaurę nuo Bachmuto, šalia Berchivkos marių, kad, jos žodžiais, sustiprintų gynybos liniją, tačiau savo pajėgų atsitraukimo nepaminėjo.

„Turime nedelsiant liautis meluoti“

J. Prigožinas penktadienį taip pat pareiškė, kad Maskvos reguliarioji kariuomenė traukiasi iš savo pozicijų netoli Bachmuto.

„Gynybos ministerijos daliniai tiesiog pabėgo iš Bachmuto flangų“, – sakė J. Prigožinas ir pridūrė, kad tame rajone „flangai žlunga, frontas griūva“.

J. Prigožinas taip pat apkaltino Maskvos karinę vadovybę, kad ši savo pranešimuose menkina situaciją dėl Bachmuto.

„Gynybos ministerijos bandymai informacinėje srityje sumenkinti situaciją – tai veda link ir sukels Rusijai pasaulinę tragediją“, – tvirtino jis.

„Dėl šios priežasties turime nedelsiant liautis meluoti“, – sakė J. Prigožinas socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo pareiškime.

Keli Rusijos karo žurnalistai savo paskyrose socialiniuose tinkluose vėlai ketvirtadienį ėmė skleisti paniką, o kai kurie iš jų net pareiškė, kad ilgai laukiamas Kyjivo kontrpuolimas jau prasidėjo.

Ketvirtadienį britų transliuotojo BBC transliuotame interviu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad jo šalies kariuomenei reikia daugiau laiko pasirengti numatytam kontrpuolimui, kuriuo siekiama iš okupuotų teritorijų išstumti Rusijos pajėgas.

Pasak V. Zelenskio, dabar pradėti kontrpuolimą būtų nepriimtina, nes būtų prarasta per daug gyvybių.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeBachmutasDoneckasRusijos invazijakovos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių