Šiurpu: Ukrainoje apšaudomi gyventojai nespėja pasislėpti, naktimis nebemiega

 • Teksto dydis:

175 karo dieną rusų kariai raketomis apšaudė Odesos sritį. Pranešta, kad sužeisti mažiausiai keturi žmonės, nuniokota poilsio bazė ir sugriauti keli namai. Tačiau fronto linija – visame Donbase, pasakojama LNK reportaže.

Pasak Ukrainos pajėgų, rusų kariai per dieną juos apšaudo iki 800 kartų. Kryme po sprogimų tvyro chaosas. Žmonės bėga iš pusiasalio – nusidriekė 25 kilometrų spūstys, perpildytos traukinių stotys. Lysyčanske Ukrainos pajėgoms sunaikinus rusų būstinę, žuvo iki šimto žmonių.

„Šlovė Ukrainai. Šiąnakt priešas raketomis smogė Odesos sričiai. Dviejų raketų pasekmės – suniokota viena poilsio bazė ir keli privatūs namai. Kilo gaisras, mažiausiai trys žmonės sužeisti, jiems suteikta medicininė pagalba“, – kalbėjo Odesos karinės administracijos atstovas Sergejus Bratčukas.

Pasak Ukrainos oro pajėgų, Baltarusijos oro erdvėje skridę Rusijos naikintuvai paleido raketas, nukreiptas į Žitomyrą – pagrindinį transporto mazgą, jungiantį su Kyjivu. Taikiniu taip pat tapo ir antrasis pagal dydį Ukrainos miestas Charkivas. Pranešta, kad sužeista mažiausiai septyni žmonės, apgadintas tramvajaus depas, o garažų kooperatyve – beveik 100 kvadratinių metrų plote kilo gaisras.

Įnirtingos kovos vyksta visame Donbase. Rusų kariai apšaudo iki 800 kartų per dieną. Bachmute likę gyventojai pasakoja, kad apšaudymų tankumas toks didelis, kad jie nespėja nubėgti į slėptuves.

„Mes nebemiegame. Tiesą sakant, nesame laimingi. Nenorime nieko nei matyti, nei girdėti. Labai sunku tėvams su mažais vaikais bei pensininkams. Aš pati turiu trečios grupės neįgalumą. Kaupiasi ašaros“, – kalbėjo Ukrainos gyventoja.

Gelbėtojai mieste vis dar gesina daugybę gaisrų, o žmonės skubiai palieka miestą.

„Čia apšaudoma, skraido lėktuvai. Norėjome eiti tarnauti į kariuomenę, bet buvome įtraukti į atsargą. Ketiname susirasti darbą, kad galėtume padėti tėvams finansiškai“, – sakė ukrainietis.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Ukraina vis dar neprisiėmė atsakomybės už smūgius Kryme, tačiau vieno interviu metu šalies prezidento biuro vadovo patarėjas Michailas Podoliakas pabrėžė, kad per artimiausius 2–3 mėnesius gali būti daugiau sprogimų okupantų kariniuose objektuose Kryme. Prezidentas Volodymyras Zelenskis žmonių prašo nesiartinti prie Rusijos karinių objektų, amunicijos bei įrangos saugyklų.

„Okupantų logistikos, jų amunicijos, karinės ir kitos įrangos vadaviečių sunaikinimas gelbsti mūsų žmonių gyvybes. Kuo okupantai turės mažiau galimybių daryti blogį bei žudyti ukrainiečius, tuo greičiau galėsime užbaigti šį karą, išlaisvinti savo žemę. Šiomis dienomis nusidriekusi eilė iš Krymo į Rusiją per tiltą rodo, kad absoliuti dauguma teroristinės valstybės piliečių jau supranta ar bent jau jaučia, kad Krymas – ne jiems“, – teigė V. Zelenskis.

Pačiame Kryme verda tikras chaosas. Karui pasiekus pusiasalį žmonės masiškai bėga iš miesto. Užfiksuotas rekordinis dienos eismo intensyvumas. Vien pirmadienį į abi puses važiavo daugiau nei 38 tūkst. transporto priemonių. Spūstys siekia net 25 kilometrus.

Simferopolio traukinių stotyje – minios žmonių, negalinčių išvykti dėl sugadintų bėgių ir sutrikdytų traukinių eismo tvarkaraščių.

Šiurpūs vaizdai ir iš Luhansko. Vyras ėjo į darželį pasiimti vaiko, tačiau ten jo laukė rusų kariai. Jis buvo suimtas ir prievartas išsiųstas kariauti į frontą. Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus pranešė, kad Lysyčanske Ukrainos pajėgos sunaikino pastatą, kuriame rusai buvo įsirengę būstinę. Pasak jo, žuvo iki 100 žmonių.

Jungtinės Tautos (JT) skelbia apie pasistūmėjimą Ukrainos uostuose. Nuo rugpjūčio pradžios leidimas plaukti išduotas 36 laivams ir jau eksportuota daugiau kaip pusė milijono tonų grūdų.


Šiame straipsnyje: LNK turinyskaras UkrainojeOdesos sritisZelenskisKrymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių