Žemės drebėjimas Albanijoje: žuvo mažiausiai 14 žmonių

Albanijoje antradienį gelbėtojai naršė griuvėsius po stipriausio per kelis dešimtmečius žemės drebėjimo, sulyginusio su žeme ne vieną pastatą ir įkalinusio po nuolaužomis dešimtis žmonių.

Vyriausybė nurodė, kad per nelaimę žuvo mažiausiai 14 žmonių, dar 600 buvo sužeisti.

Drebėjimas, kurio stiprumas siekė 6,4 balo, įvyko 3 val. 54 min. vietos (4 val. 55 min. Lietuvos) laiku. Jo epicentras buvo už 34 km į šiaurės vakarus nuo sostinės Tiranos, nurodė Europos ir Viduržemio jūros seismologijos centras.   

Tiranoje panikos ištikti gyventojai puolė į gatves ir tamsoje spietėsi į būrelius, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.

Labiausiai nukentėjo Adrijos jūros pakrantėje esantis Duresio miestas ir jo apylinkės.

Anksčiau pranešta, kad šiame uostamiestyje iš griuvėsių buvo ištraukti keturių žuvusių žmonių, tarp jų vienos paauglės, kūnai. Gynybos ministerija informavo, kad Duresyje per žemės drebėjimą sugriuvo viešbutis, taip pat buvo smarkiai apgadinta daug pastatų.  

Dar trys žuvusieji buvo rasti tarp nuolaužų netoliese esančioje Tumanėje. Kaimyniniame Kurbinyje užsimušė šeštą dešimtį ėjęs vyras, kai apimtas panikos iššoko pro langą. Dar vienas asmuo žuvo per eismo nelaimę, įvykusią per drebėjimą kelyje atsivėrus duobėms.

„Nežinau, ar jos gyvos“

Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad pirmoji pagalba ligoninėse buvo suteikta daugiau kaip 600 žmonių.

Tumanėje kariai, gelbėtojai ir artimieji rausė sugriuvusio penkių aukštų pastato nuolaužas, ieškodami dingusių žmonių, kuriuos garsiai šaukė vardais: „Mira“,„Ariela“, „Selvije“!    

Vykstant paieškai, buvo girdėti po griuvėsiais įkalintų žmonių dejonės ir šauksmai, pranešė AFP korespondentas.  

Sugriuvusiame name gyvenęs 58 metų Thoma Nika (Toma Nika) sakė, kad po griuvėsiais tikriausiai yra įstrigę mažiausiai šeši žmonės. 

Šeštą dešimtį einantis Dulejmanas Kolaveri (Duleimanas Kolaveris) AFP žurnalistui sakė bijantis, kad po nuolaužomis gali būti jo 70-metė motina ir šešiametė dukterėčia. Šeima gyveno penktajame namo aukšte.

„Nežinau, ar jos gyvos, ar mirusios, – kalbėjo vyras. – Bijau dėl jų... Vienas Dievas težino, kas joms nutiko.“

Kitas Tumanės gyventojas Arbenas Allushi (Arbenas Alušis) sunkiai tramdydamas ašaras sakė, kad nelaimės metu name buvo jo žmona ir dukterėčia.

Įkalinti po griuvėsiais

Maždaug 300 karių buvo pasiųsti į Duresį ir Tumanę padėti ieškoti po griuvėsiais įkalintų žmonių, nurodė Gynybos ministerijos atstovė.

Vykdyti paiešką taip pat padeda maždaug 1 900 policininkų. 

Vienas Duresio gyventojas vietos televizijai sakė, kad po sugriuvusio daugiabučio nuolaužomis yra jo dukra ir dukterėčia.

„Kalbėjausi su dukra ir dukterėčia telefonu. Jos sakė, kad nenukentėjo ir laukia pagalbos. Negalėjau susisiekti su savo žmona. Yra kitų šeimos narių, tačiau su jais taip pat nepavyko pasikalbėti“, – sakė vyriškis.

„Smarkiausias drebėjimas nuo 1926-ųjų“

Tai buvo smarkiausias žemės drebėjimas Duresio regione nuo 1926 metų, vietos televizijai sakė seismologas Rrapo Ormeni (Rapas Ormenis).  

Požeminiai smūgiai buvo juntami visame Balkanų regione, nuo Sarajevo Bosnijoje ir Hercegovinoje iki Novi Sado Serbijoje, kuriuos skiria beveik 700 kilometrų.

Po drebėjimo buvo užfiksuoti keli pakartotiniai smūgiai; vienas jų buvo 5,3 balo stiprumo, nurodė Europos ir Viduržemio jūros seismologijos centras.

Albanijos pareigūnai skelbia, kad tai buvo stipriausias žemės drebėjimas per pastaruosius 20-30 metų.  

Balkanai yra seismiškai aktyvus regionas, čia dažnai įvyksta žemės drebėjimų.

Graikija nusiuntė gelbėtojų komandų

Graikija antradienį išsiuntė į Albaniją dvi gelbėtojų komandas, kurias sudaro 41 specialiai parengtas ugniagesys, padėsiančias ieškoti gyvų žmonių po 6,4 balo žemės drebėjimo, pranešė Ugniagesių departamentas.

„26 žmonių komanda dabar išvyksta kariniu transportiniu lėktuvu. Kita 15 [žmonių] komanda iš Janinos jau važiuoja į Albaniją kelių [transportu]“, – valstybinei televizijai ERT sakė Ugniagesių departamento aukšto rango pareigūnas.

Graikijos premjeras Kiriakas Micotakis (Kyriakos Mitsotakis) anksčiau telefonu kalbėdamasis su Albanijos vyriausybės vadovu Edi Rama (Edžiu Rama) pažadėjo savo šalies paramą, pranešė K. Micotakio biuras.

„Graikija pasirengusi padėti [ir] bet kokiu kitu reikiamu būdu“, – pridūrė K. Micotakis.

Graikų užsienio reikalų ministras Nikas Dendijas (Nikos Dendias) antradienį taip pat nuvyks į Tiraną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Labai reikia kažko panašaus ir Lietuvoje. Kad mūsų kvailiai pajustų savo kailiu, kas tai yra.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių