Žiniasklaida: mirė Sicilijos mafijos bosas M. Messina Denaro

  • Teksto dydis:

Po trijų dešimtmečių slapstymosi sausį sučiuptas garsus Sicilijos mafijos bosas Matteo Messina Denaro (Matėjas Mesina Denaras) mirė ligoninėje centrinėje Italijoje, pirmadienį pranešė naujienų agentūra ANSA.

61 metų vyras jau kelerius metus sirgo storosios žarnos vėžiu. Būtent jo sprendimas gydytis lėmė tai, kad jis buvo suimtas po apsilankymo vienoje Sicilijos sostinės Palermo klinikoje.

M. Messina Denaro daug metų buvo vienas iš pagrindinių „Cosa Nostra“, tikro Sicilijos nusikalstamo sindikato, vaizduoto kultiniame filme „Krikštatėvis“ (Godfather), veikėjų.

Jis taip pat buvo vienas iš negailestingiausių mafijos bosų ir per daugelį metų buvo nuteistas šešis kartus kalėti iki gyvos galvos, be kita ko, už vaidmenį 1992 metais nužudant su mafija kovojusį teisėją Giovanni Falcone (Džovanį Falkonę). Vyras taip pat buvo pripažintas kaltu dėl dalyvavimo keliuose mirtinuose sprogdinimuose Romoje, Florencijoje ir Milane 1993 metais, taip pat dėl G. Falcone bylos liudytojo dvylikamečio sūnaus pagrobimo ir nužudymo.

M. Messina Denaro dingo 1993 metų vasarą, o kitus 30 metų slapstėsi, Italijai vykdant susidorojimą su Sicilijos mafija. Tačiau jis išliko Italijos labiausiai ieškomų asmenų sąrašo viršūnėje.

Galiausiai 2023-ųjų sausio 16-ąją jis buvo rastas vienoje klinikoje, kur naudodamasis suklastota tapatybe gydėsi. Netrukus po suėmimo Palerme buvo perkeltas į griežto režimo kalėjimą L'Akviloje, Abrucų regione, kur, pasak pranešimų, tęsė gydymą savo vienutėje.

Rugpjūtį M. Messina Denaro buvo perkeltas į vietos ligoninės kalinių skyrių, kur jo būklė pastarosiomis dienomis pablogėjo. Šį savaitgalį žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad jį ištiko koma ir jis nebėra maitinamas.

Tačiau nors jo suėmimas atnešė tam tikrą palengvėjimą jo aukoms, mafijos bosas taip ir neprakalbo. Savo po sulaikymo duotuose interviu M. Messina Denaro netgi neigė, kad yra „Cosa Nostra“ narys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zurabas Smardalidze

Zurabas Smardalidze portretas
Daškevičius mirė, tuoj Hena užsilenkia... visi esam mirtingi...

Gintaras

Gintaras portretas
O kada bus pagautas Kauno Daškinių vadeiva ? Lygtai buvo nuteistas 10 ciai metu.tai kodėl jį paleido?

Liūdintis draugas ir partneris.

Liūdintis draugas ir partneris. portretas
Užuojautos šeimai ir artimiesiems
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių