Patvirtinta: Irano prezidento sraigtasparnis patyrė avariją, vyksta paieškos

Sekmadienį, esant prastoms oro sąlygoms, Irano prezidentą Ebrahimą Raisi skraidinęs sraigtasparnis pateko į „avariją“, vykdomos paieškos, apie jo būklę kol kas nėra jokių žinių, pranešė valstybinė žiniasklaida.

„Sraigtasparnis, skraidinęs šalies prezidentą, patyrė avariją“ vakarinės Rytų Azerbaidžano provincijos Džofos regione, pranešė valstybinė televizija.

Gelbėtojų komanda išvyko į vietovę ieškoti jo ir kitų pareigūnų, pranešė Islamo respublikos valstybinė žiniasklaida ir pridūrė, kad orlaiviu galėjo skristi ir užsienio reikalų ministras Hosseinas Amir-Abdollahianas.

„Dėl atšiaurių oro sąlygų ir tiršto rūko gelbėtojų komandoms sudėtinga pasiekti nelaimės vietą“, – skelbė valstybinė televizija.

Kaip praneša oficialioji naujienų agentūra IRNA, avarija įvyko kalnuotoje miško vietovėje Dizmare, netoli Varzagano miesto.

63 metų E. Raisi sekmadienį lankėsi Rytų Azerbaidžano provincijoje, esančioje Irano šiaurės vakaruose, ir drauge su Azerbaidžano prezidentu Ilhamu Alijevu abiejų valstybių pasienyje atidarė užtvankos projektą.

Jo konvojuje keliavo trys sraigtasparniai, iš kurių du „saugiai pasiekė kelionės tikslą“, praneša naujienų agentūra „Tasnim“.

IRNA teigė, kad užsienio reikalų ministras ir vietos pareigūnai keliavo tuo pačiu sraigtasparniu kaip ir E. Raisi.

Reformistinis dienraštis „Shargh“ taip pat pranešė, kad „prezidentą skraidinęs sraigtasparnis sudužo“, o kiti du sraigtasparniai saugiai nusileido.

Vėliau vidaus reikalų ministras Ahmadas Vahidi sakė, kad vienas iš sraigtasparnių „turėjo nesklandumų leidžiantis dėl prastų oro sąlygų“. Jis pridūrė, kad buvo „sudėtinga užmegzti ryšį“ su sraigtasparniu.

Krizių ir konfliktų metai

E. Raisi Irano prezidentu tapo 2021 m. birželį. Jis pakeitė nuosaikių pažiūrų Hassaną Rouhani, o per šią kadenciją Iranas patyrė seriją krizių ir konfliktų. Jis perėmė vadovavimą šaliai, kurią purto gili socialinė krizė ir kurios ekonomiką smukdo JAV sankcijos Teheranui dėl jo ginčijamos branduolinės programos.

Irane kilo masinių protestų banga, kurią pakurstė Irano kurdės Mahsa Amini mirtis areštinėje 2022 m. rugsėjo mėnesį.

2023 m. kovo mėnesį regioninės varžovės Iranas ir Saudo Arabija pasirašė netikėtą susitarimą, kuriuo buvo atkurti diplomatiniai santykiai.

Spalio 7 d. prasidėjęs karas Gazos Ruože vėl įkaitino įtampą regione, o po keleto atsakomųjų eskalacijų Teheranas 2024 m. balandį paleido šimtus raketų ir raketų tiesiai į Izraelį iš Irano.

E. Raisi, gimęs 1960 metais šiaurės rytų Irano šventajame Mašhado mieste, anksti pakilo į aukštas pareigas. Būdamas vos 20-ies, po 1979 m. islamo revoliucijos, nuvertusios JAV remiamą monarchiją, jis buvo paskirtas Karadžo, esančio šalia Teherano, generaliniu prokuroru.

1989-1994 m. jis ėjo Teherano generalinio prokuroro pareigas, nuo 2004 m. dešimtmetį buvo teismų administracijos vadovo pavaduotojas, o 2014 m. – nacionalinis generalinis prokuroras.

Jo juodas turbanas reiškia tiesioginę kilmę iš islamo pranašo Mahometo, o šiitų dvasininkų hierarchijoje jis turi religinį titulą „hojatoleslam“ – pažodžiui „islamo įrodymas“, – vienu rangu žemesnį už ajatolos titulą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dronu tiekejams

Dronu tiekejams portretas
Karma eina nuo ukru motinu ašaru

> chutine, tu Debilas ir tie kas tave padare tokiu - Debilai

> chutine, tu Debilas ir tie kas tave padare tokiu - Debilai portretas
.

Anonimas

Anonimas portretas
Jankiai pradejo žudyti jiems neįtinkančius. Matyt, arteja laikas jiems suorganizuoti dar viena 9/11.
VISI KOMENTARAI 20

Galerijos

Daugiau straipsnių