Siekiant kitąmet 4 proc. mažinti valstybės išlaidas, Vyriausybė Seimui pakartotinai siūlo nuo kitų metų naikinti alimentų fondą. Toks siūlymas teikiamas Seimui kartu su valstybės 2012 metų biudžeto projektu.
„Yra siūlymas apsvarstyti galimybę atsisakyti arba sustabdyti taip vadinamo Vaikų išlaikymo fondo veiklą, kuris neretai yra pavadinamas alimentų fondu“, - antradienį žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donato Jankauskas.
Pasak jo, Seimui siūloma nuo sausio 1-osios pripažinti netekusiu galios įstatymą, pagal kurį tokios išmokos buvo skiriamos.
D.Jankauskas vardijo, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerija išlaidų taupymo kitąmet sieks trimis būdais.
„Tai yra racionalesnė pinigų teikimo sistema kartu su savivaldybėmis, Vaikų išlaikymo, arba alimentų fondas, ir beveik 1 mln. litų iš pačios ministerijos valdymo išlaidų - tai yra pačios ministerijos veiklai 1 mln. litų yra mažiau planuojama“, - sakė D.Jankauskas.
„Ir atlyginimų dalyje mažės, ir pieštukams, popieriams. Sprendimai per vieną naktį nepasidaro“, - kalbėjo ministras.
Valdančiųjų idėją naikinti alimentų fondą Seimas prieš dvejus metus atmetė.
Iš Vaikų išlaikymo fondo mokamos išmokos vaikams, kurie negauna viso arba dalies išlaikymo, priteisto iš tėvų. Išmoka siekia iki 195 litų per mėnesį. Vaikų išlaikymo fondui šiemet skirta 50,2 mln. litų, iš jų 48,8 mln. litų - išmokoms.
Naujausi komentarai