Pereiti į pagrindinį turinį

I.Degutienė tikisi, kad japonų inovacijos padės gydyti vėžį

2011-10-09 13:55
I.Degutienė tikisi, kad japonų inovacijos padės gydyti vėžį
I.Degutienė tikisi, kad japonų inovacijos padės gydyti vėžį / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Japonijoje besilankanti Seimo pirmininkė Irena Degutienė tikisi, kad Lietuvą pasieks japonų mokslininkų ištobulinta protonų pluošto terapija, gerinanti vėžinių susirgimų gydymo kokybę.

I.Degutienė ir vicepirmininkai Algis Čaplikas bei Virginija Baltraitienė apsilankė „Hitachi, Ltd.“ protonų pluošto terapijos sistemų bazėje, kur atliekami vėžio gydimo tyrimai ir kuriamos pažangiausios protonų pluošto terapijos sistemos.

Protonų pluošto terapija leidžia išvengti iki šiol plačiai naudojamos chemoterapijos ar chirurginių intervencijų.

Seimo pirmininkė sakė tikinti, kad kartu su „Hitachi, Ltd“ investicijomis į atominę energetiką Lietuvoje pasieks ir šios kompanijos inovacijos, kurios palengvins vėžiu susirgusių mūsų šalies žmonių gyvenimą.

„Pastaruoju metu vėžinių susirgimų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, daugėja. Tiesa, kartu didėja ir išgydomų žmonių skaičius. Todėl turime dėti visas pastangas, kad sveikstančių nuo vėžinių susirgimų žmonių skaičius būtų kuo didesnis, o jų gyvenimo kokybė – kuo geresnė. Tikiuosi, kad ir Lietuvos ligoniai neilgai trukus galės naudotis pažangiausiais Japonijos mokslininkų atradimais vėžinių susirgimų gydymo srityje“, - sakė I. Degutienė.

A. Čaplikas pažadėjo apie šios terapijos taikymo galimybes mūsų šalies gydymo įstaigose pradėti diskusiją su sveikatos apsaugos ministru.

Protonų pluošto terapija – tai veiksmingas vėžinių susirgimų gydymo radioterapija metodas. Protonai, vandenilio atomo branduoliai, pasiekia didelį greitį ir jų energija koncentruojama į naviką. Tokia terapija itin pagerina vėžiu sergančiųjų gyvenimo kokybę, nes šis gydymas nesukelia skausmo ir mažiau veikia kitas organizmo funkcijas. Daugeliu atveju gydymo metu ligoniai gali gyventi normalų gyvenimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų