Pereiti į pagrindinį turinį

Minime 40-ies paukščių dieną

Minime 40-ies paukščių dieną
Minime 40-ies paukščių dieną / Skaitytojos Alinos nuotr.

Kovo 10-tąją minima 40-ies paukščių diena. Senovėje tikėta, kad panašiai tiek paukščių rūšių jau turėtų būti parskridusių.

Tačiau ornitologai sako, kad šiemet tiek sugrįžusiųjų dar tikrai nėra.

Pasak Ventės rago ornitologų, paukščiai šiemet namo gausiau skristi pradėjo tik pirmosiomis kovo dienomis, tačiau 40-ies rūšių atstovų kol kas dar tikrai nėra.

„Kol kas tik apie pusė to skaičiaus yra sugrįžę. Pati žiemos pabaiga buvo šalta, ir pirmieji migrantai pasirodė pačioj vasario pabaigoj. Tiesa buvo dalis sugrįžę vasario vidury ten pora gervių stebėta, žąsys, bet turėjo pasitraukti, nes atšalo“, – aiškino Ventės rago vyriausiasis ornitologas Vytautas Jusys.  

Šiomis dienomis skrenda daug vieversių, pasirodė pempės, kovai, gulbės, pamario pievose ganosi ir pirmieji būreliai žąsų. Jei orai toliau šils, netrukus šių vandens paukščių čia turėtų būti tūkstančiai.

Ventės rage galima pamatyti ir jau 7-erius metus čia gyvenantį gandrą. Gandrai keliauninkai, žiemojantys pietų Afrikoje, anot ornitologo, jau pakeliui – greičiausiai kažkur Egipte, o Lietuvoje turėtų pasirodyti po savaitės, kitos. Pernai pirmieji parskrido kovo 11-ąją.

40-ies paukščių dieną švęsdavę senoliai tikėjo, kad jei tą dieną šąla – tai šalnos laikysis dar 40-mt parų. Kad vasarą javai derėtų, šeimininkės stengdavosi iškepti 40-mt bandelių.

„Kiek žinau, nė viena pasaulio tauta neturi paukščių dienų, o pas mus va – pradedant vieversio diena, kovo diena, pempės diena, gandro diena, 40-ies paukščių diena, gegutės diena – na, lietuviai reiškia paukščius mėgsta“, – tikino V. Jusys.

Anot ornitologo, ir visus pavasario mėnesius, lietuviai irgi pavadino paukščių vardais. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų