Pereiti į pagrindinį turinį

Ministerijos rengs teisės aktus dėl tautinių mažumų klausimų

2013-03-18 16:18
Ministerijos rengs teisės aktus dėl tautinių mažumų klausimų
Ministerijos rengs teisės aktus dėl tautinių mažumų klausimų / Fotodiena/Dmitrijaus Radlinsko nuotr.

Darbo grupė dėl tautinių mažumų keliamų klausimų baigė savo darbą ir Vyriausybei pateikė rekomendacijas, kuriomis remiantis atitinkamoms ministerijoms pavesta parengti reikiamus teisės aktus dėl Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo bei Tautinių mažumų įstatymo projektų.

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus pavedimu Kultūros ministerija turės parengti ir pateikti Seimui Tautinių mažumų įstatymo projektą, reglamentuosiantį asmenų, priklausančių tautinėms mažumoms, teises ir pareigas. Į tautinių mažumų įstatymo projektą turi būti įtrauktas ir klausimas dėl galimybės vietovių, kuriose gausią gyventojų dalį sudaro asmenys priklausantys tautinėms mažumoms, vietovių bei gatvių pavadinimuose greta užrašo valstybine kalba naudoti ir pavadinimus tautinių mažumų kalba.

Premjeras taip pat paves Teisingumo ministerijai parengti reikiamus teisės aktus, siekiant išspręsti vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose klausimą.

„Rekomendacijose siūloma įstatymo projekte įtvirtinti principą, jog vardai ir pavardės asmens dokumentuose rašomi lietuviškais rašmenimis, ir nustatyti išimtis, kada asmenvardžiai užrašomi lotyniško pagrindo rašmenimis (panaudojant ne tik lietuvišką raidyną). Asmens vardas ir pavardė dokumentuose gali būti užrašomi vartojant kalbas, kurių raidynas sudarytas lotynišku principu, nesugramatinant, jeigu to prašoma. Reikiamus teisės aktus parengs Teisingumo ministerija“, – sako šalies premjeras.

Ilgalaikėje perspektyvoje darbo grupė rekomenduoja parengti ir patvirtinti Tautinių mažumų politikos plėtros 2015-2021 metų strategiją, kurios tikslas – sukurti darnią aplinką užtikrinantį, sklandų tautinių mažumų integravimąsi į Lietuvos visuomenę ir leisti naudoti kultūrinį jų potencialą valstybės labui naujame jos raidos etape. Bus siekiama visų tautinių mažumų integracijos į Lietuvos visuomenę, išsaugant jų tapatumą ir užtikrinant tautinių santykių darną valstybėje. Darbo grupės išvadose taip pat teigiama, jog absoliuti dauguma tautinių mažumų atstovų turėtų mokėti valstybinę kalbą, nes tai – Lietuvos gyventojų prievolė.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų