Pereiti į pagrindinį turinį

Seimo etikos sargai: parlamentarai gali finansuoti visuomeninius tinklalapius

2010-11-24 17:43
Seimo etikos sargai: parlamentarai gali finansuoti visuomeninius tinklalapius
Seimo etikos sargai: parlamentarai gali finansuoti visuomeninius tinklalapius / Ingos Juodytės nuotr.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį nustatė, kad valdančiosios konservatorių frakcijos narys Kazimieras Uoka nepažeidė nustatytos parlamentinių lėšų leidimo tvarkos, skirdamas pinigų vieno visuomeninio judėjimo tinklalapiui internete.

Už EPK išvadą, kuria K.Uoka siūlyta pripažinti pažeidus parlamentinei veiklai skiriamų lėšų panaudojimo tvarką, balsavo penki komisijos nariai, tačiau balsavusių prieš ir susilaikiusių buvo daugiau - iš viso septyni.

K.Uoka dalyvavo EPK posėdyje. Jis sakė esąs pasirengęs grąžinti pinigus, jei bus pripažintas juos išleidęs netinkamai. Tačiau šis Seimo narys stebėjosi, kodėl parama visuomeninio, neformalaus judėjimo "Už dorą ir tautą" tinklalapiui, kurį administruoja po padėjėjas, susidomėta tik dabar, kai kadencija jau įpusėjo.

"Mes jau senokai bendradarbiaujame su šia organizacija. Iki šiol irgi skirdavau lėšų. Tačiau niekam nekliuvo tas finansavimas. Jei užkliuvo, aš pasiruošęs sumokėti iš asmeninių lėšų. Klausimas tik, kodėl dabar užkliuvo", - teigė K.Uoka.

"Kaip homoseksualūs asmenys turi savo sklaidos puslapius, taip ir mes turim, tik kad mus puola, o jų - ne", - pridūrė šis prieštaringai vertinamas politikas.

Iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų K.Uoka neseniai skyrė 126 litus specialaus internetinio puslapio, kuriame skelbiama apie "kovotojų su pedofilų klanu" mitingus ir kitas akcijas, administravimą.

Šiame tinklalapyje Drąsiaus Kedžio sekėjai buvo išsamiai informuojami apie Seime vykusį procesą dėl vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės atsistatydinimo. Be kita ko, buvo informuojama apie tai, ką daryti, norint gauti leidimą į Seimą plenarinio posėdžio dieną.

Kadangi tinklapyje buvo skelbiama apie Seime vykstančius procesus, etikos sargai nusprendė, kad tokios informacijos skelbimą galima finansuoti parlamentinei veiklai skirtomis lėšomis.

"Manau, kad Seimo nariai tokią bendravimo su rinkėjais formą gali pasirinkti. Nežiūrint turinio, su kuriuo, neslėpsiu, aš visiškai nesutinku, vis dėlto, galima ir taip bendrauti", - sakė EPK narys Vytautas Bogušis.

O aš nemanau, kad tai yra parlamentinė veikla. Yra kitokios tiesioginio bendravimo su rinkėjais formos", - teigė kitas komisijos narys Jonas Juozapaitis.

Seimas prieš dvi savaites nepatenkino E.Žiobienės atsistatydinimo prašymo, palikdamas ją toliau eiti šias pareigas. Sprendžiant klausimą dėl E.Žiobienės, plenarinį posėdį stebėjo būrys D.Kedžio rėmėjų.

Šių metų kovo mėnesį vaiko teisių apsaugos kontroliere paskirta E.Žiobienė nusprendė trauktis iš pareigų po susitikimo su Seimo pirmininke, kuris surengtas reaguojant į D.Kedžio rėmėjų priekaištus. Jie reikalavo nušalinti vaiko teisių apsaugos kontrolierę, kaip esą nesugebančią eiti patikėtų pareigų.

Seimo nariai parlamentinei veiklai kiekvieną mėnesį gauna atsiskaitytinai apie 2000 litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų