Pereiti į pagrindinį turinį

Vyriausybės „privalomoji rekomendacija“: kalėdinių premijų valdininkams nemokėti

2010-12-06 16:46
Vyriausybės „privalomoji rekomendacija“: kalėdinių premijų valdininkams nemokėti
Vyriausybės „privalomoji rekomendacija“: kalėdinių premijų valdininkams nemokėti / Mindaugo Ažušilio nuotr.

Vyriausybė tikisi, kad jos sprendimas nemokėti kalėdinių premijų valstybės įstaigose ir įmonėse padės sutaupyti iki 80 milijonų litų.

Pirmadienį Vyriausybė pritarė nuostatai, kad ir šiais metais iš valstybės ir savivaldybių institucijos ar įstaigos sutaupytų darbo užmokesčio lėšų nebūtų mokamos vienkartinės piniginės išmokos, vadinamosios premijos, valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis.

Taip pat valstybės ar savivaldybių įmonėms, valstybės ar savivaldybių kontroliuojamoms akcinėms bendrovėms rekomenduota nepriimti sprendimų dėl premijų mokėjimo.

„Vyriausybė už tai, kad finansiniu sunkmečiu nebūtų mokamos tokios premijos“, - po Vyriausybės pasitarimo, kuriame priimta tokia rekomendacinė nuostata, sakė premjero kancleris Deividas Matulionis.

Ši nuostata galios ne tik valstybės žinybose, bet ir valstybės valdomose įmonėse.

Paklaustas, ar yra numatytos kokios nors sankcijos įstaigoms, kurios nesilaikys Vyriausybės „privalomosios rekomendacijos“, kancleris atsakė, kad tokių tiesioginių sankcijų nėra. „Tačiau jeigu kur nors tokios premijos būtų išmokėtos, galėtų būti keliamas klausimas kitąmet tai įstaigai sumažinti atlyginimų fondą tokia suma, kokia buvo išmokėtos premijos“, - įspėjo D.Matulionis.

Jo teigimu, nemokėdama kalėdinių premijų Vyriausybė tikisi sutaupyti nuo 70 iki 80 mln. litų. Tokia suma susidarytų, jeigu visiems valdininkams būtų mokamas vadinamasis "tryliktasis atlyginimas". Tačiau, anot D.Matulionio, net ir ekonominio pakilimo metais jis buvo mokamas ne visiems. Todėl taupymo efektas dėl sprendimo nemokėti premijų gali būti ir kiek mažesnis.

Analogišką sprendimą Vyriausybė buvo priėmusi ir pernai gruodį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų