Įvarčių fiestoje Alžyro futbolininkai triumfavo prieš Pietų Korėją

2014-06-22 21:19

Alžyras po 32 metų pertraukos iškovojo pergalę planetos futbolo pirmenybių finaliniuose etapuose

Pirmąją pergalę Brazilijoje vykstančiame pasaulio futbolo čempionate iškovojo ir su 3 taškais į antrąją vietą keturių ekipų H grupėje pakilo Alžyro rinktinė, sekmadienį antrosiose antrojo turo rungtynėse 4:2 (3:0) nugalėjusi į ketvirtąją poziciją grupėje smuktelėjusią Pietų Korėjos (1 tšk.) vienuolikę.

Po įvartį nugalėtojams pelnė Islamas Slimani (26 min.), Rafikas Halliche'as (28 min.), Abdelmoume Djabou (38 min.) ir Yacine'as Brahimi (62 min.), o pralaimėjusiųjų gretose įvarčiais pasižymėjo Son Heung-minas (50 min.) bei Koo Ja-cheolas (72 min.).

Tai buvo pirmasis Pietų Korėjos komandos pralaimėjimas planetos pirmenybėse Afrikos komandai ir pirmoji Alžyro futbolininkų pergalė pasaulio čempionatų finaliniuose etapuose po 32-jų metų pertraukos. Paskutinį kartą iki šio mačo Alžyras buvo nugalėjęs varžovus 1982-aisiais, kai 3:2 įveikė Čilės ekipą.

Sekmadienio Alžyro pergalė išsaugojo galimybes pakovoti dėl vietos atkrintamosiose ir Rusijos rinktinei, kuri prieš kelias valandas 0:1 (0:0) nusileido antrąją pergalę iškovojusiems bei vietą aštuntfinalyje užsitikrinusiems Belgijos futbolininkams.

raudonos kortelės          0          0
kamuolio kontrolė         54 proc.   46 proc.

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Belgija        2 2 0 0 3:1 6
2. Alžyras        2 1 0 1 5:4 3
3. Rusija         2 0 1 1 1:2 1
4. Pietų Korėja   2 0 1 1 3:5 1

H grupės trečiajame ture birželio 26-ąją Alžyro rinktinė žais su Rusija bei Pietų Korėja susitiks su Belgija.

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai - po 3 įvarčius - Thomas Mülleris (Vokietija), Arjenas Robbenas, Robinas Van Persie'is (abu - Olandija), Karimas Benzema (Prancūzija) ir Enneras Valencia (Ekvadoras).

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje dalyvauja 32 rinktinės, kurios pirmajame etape suskirstytos į aštuonias grupes. Į pirmenybių aštuntfinalį pateks dvi geriausios kiekvienos grupės vienuolikės.