„Kauno Žalgiris“ ginklų kovoje dėl medalių nesudeda

2022-08-28 18:16

Nors A lygos lyderių trejetas gerokai atitrūko nuo Kauno žalgiriečių, jie lipa iš duobės ir tirpdo taškų prarają. Sekmadienį Roko Garasto auklėtiniai išvykoje 3:0 nepaliko šansų buvusiems savo tiesioginiams konkurentams – „Šiaulių“ futbolininkams.

Rokas Garastas
Rokas Garastas / L. Žemgulio nuotr.

Kelią savo 10-osios pergalės šį sezoną link, kauniečiai pradėjo atsargiai. Pirmieji vartams pagrasino „Šiauliai“. Patyrusio jų gynėjo Ernesto Pilypo smūgį galva atrėmė Deividas Mikelionis. Kauniečiai atsakė Mohamedo Bahlouli spyriu, kurį neutralizavo „Optibet A lygoje“ debiutavęs vartininkas Gustas Baliutavičius.

Vienintelis įvartis pirmame kėlinyje buvo pelnytas 41-ąją minutę: po pakelto kampinio Jasonas Noslinas galva pamušė kamuolį link Antono Fase, kuris efektingu smūgiu pelnė savo 4-ąjį įvartį per šešerias rungtynes.

Po pertraukos „Kauno Žalgiris“ neužtruko padvigubinti rezultato – 55-ąją minutę po pakelto kampinio Nerijus Valskis taikliai mušė galva. Tai buvo pirmasis patyrusio puolėjo įvartis sugrįžus į Lietuvą. Tašką šiame mače padėjo dar vienas po keitimo aikštėje pasirodęs žaidėjas. 82-ąją minutę Sethas Sincere'as sulaukė dėkingo perdavimo baudos aikštelėje ir taip pat atsidarė įvarčių sąskaitą. Šiauliečiai galėjo sušvelninti rezultatą, bet gera proga nepasinaudojo Ernestas Pilypas.

Pergalės dėka „Kauno Žalgiris“ padidino atotrūkį nuo 7-oje vietoje liekančių „Šiaulių“. Kauniečių sąskaitoje 37 taškai po 24 rungtynių, šiauliečių – 34 po 26 mačų. Potencialiai žalgiriečiai gali pakilti į 5-ąją poziciją, nes pagal prarastus taškus lenkia ten esančius Vilniaus „Riterius“ (41 taškas, 26 mačai). Nuo 4-osios vietos kauniečius skiria 5 taškai, o nuo prizininkų trejeto – 8 taškai.