Keičiasi istorinė futbolo rungtynių taisyklė

Svečiuose pelnytų įvarčių taisyklė gyvavo UEFA varžybose nuo 1965 metų, bet ateinantį sezoną jos nebebus.

UEFA vykdomasis komitetas patvirtino pasiūlymą pašalinti taip vadinamą svečiuose pelnytų įvarčių taisyklę.

Ji nustos galioti visose UEFA klubų varžybose nuo 2021-2022 metų sezono.

„Išvykos įvarčių taisyklė buvo neatsiejama UEFA varžybų dalis nuo tada, kai buvo pristatyta 1965 metais, – sakė UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas. – Vis dėlto, klausimas dėl jos panaikinimo buvo diskutuojami per įvairius UEFA susirinkimus pastaraisiais metais.

Nors nebuvo vieningos nuomonės, dauguma trenerių, sirgalių ir kiti futbolo atstovai kėlė klausimus dėl jos teisingumo ir išreiškė pirmenybę dėl taisyklės panaikinimo.“

Svečiuose pelnytų įvarčių taisyklės esmė paprasta: jei per atkrintamąsias varžybas namie ir išvykoje abi komandos pelno po lygiai įvarčių, į kitą etapą patenka ta, kuri pelnė daugiau įvarčių mače svečiuose.

Vienas ryškiausių pastarųjų pavyzdžių – „Paris Saint-Germain“ pasiekė Čempionų lygos pusfinalį, kai ketvirtfinalyje eliminavo Miuncheno „Bayern“: po 3:2 laimėtų rungtynių Miunchene, pralaimėjo 0:1 Paryžiuje. Prie bendro rezultato 3:3 į pusfinalį įžengė Prancūzijos klubas.

A.Čeferinas teigė, kad taisyklės pasikeitimas turėtų suteikti daugiau galimybių išvysti labiau atakuojantį futbolą.

„Taisyklė esmė atsisuka prieš jos pradinį tikslą. Dabar namų komandos, ypač pirmosiose rungtynėse, privengia atakuoti, nes bijo praleisti įvartį, kuris suteiktų varžovams kertinį pranašumą, – dėstė UEFA vadovas. – Yra kritikos ir dėl neteisingumo, ypač per pratęsimą, kai namuose žaidžianti komanda turi pelnyti du įvarčius, kad atsakytų į svečiuose rungtyniaujančios komandos vieną per pratęsimą įmuštą įvartį.

Tiesą sakant, dabar namų pranašumas nebėra toks reikšmingas kaip anksčiau. Apsvarsčius Europoje pastebimų žaidimo stilius, kitus daugybę faktorių, namų rungtynių pranašumas menksta. Komitetas priėmė teisingą sprendimą, pagal kurį išvykos įvartis nebeturės daugiau svorio nei pelnytas namie.“

Šiame straipsnyje: UEFAfutbolastaisyklės