Lietuvos futbolo rinktinė Kijeve su ukrainiečiais sužaidė be įvarčių

2014-11-18 21:20
LFF inf.

Antradienį Kijevo olimpiniame stadione paskutines rungtynes šiais metais žaidė Lietuvos rinktinė. Kontroliniame susitikime lietuvių varžovais buvo 19-oje vietoje FIFA reitinge esantys Ukrainos futbolininkai, kuriems mūsų vyrai niekuo nenusileido – 0:0.

Startinėje Lietuvos sudėtyje, lyginant su vienuoliktuku Šveicarijoje, buvo atlikti keturi keitimai. Vartuose Giedrių Arlauskį pakeitė Vytautas Černiauskas, gynybos kairėje vietoje Vytauto Andriuškevičiaus žaidė Vaidas Slavickas, tuo tarpu Gedimino Vičiaus vietą užėmė Mantas Kuklys. Pirmą kartą rinktinėje nuo pirmųjų minučių rungtyniavo ir Donatas Kazlauskas, pakeitęs Fiodorą Černychą.

Pirmas kėlinys prabėgo gana ramiai, komandos neforsavo įvykių ir žaidė gana ramų futbolą. Lietuviai ir vėl pasirinko gynybinę taktiką, laukdami savo šansų kontratakų metu. Lietuviai du kartus buvo arti tikslo – kartą pavedė paskutinis perdavimas, o kartą nebuvo kam uždaryti Deivydo Matulevičiaus perdavimo.

Ukrainiečiai stebuklų nedemonstravo, bet ir be jų sukūrė keletą pavojų prie mūsų vartų. Laime, su visais sunkumais nuostabiai tvarkėsi V.Černiauskas. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi – 0:0.

Iš karto po pertraukos šeimininkai atliko tris keitimus, aikštėje pasirodė ir dvi didžiausios varžovų žvaigždės Y.Konoplianka bei A.Yarmolenka. Nepaisant to, geriausia šansą turėjo lietuviai, kai 52-ąją minutę labai pavojingą Arvydo Novikovo smūgį atrėmė D.Boyko.

Po dešimties minučių pavojus kilo jau prie mūsų vartų – itin pavojingai iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo A.Yarmolenka. Visa laimė, jam pritrūko tikslumo.

74-ąją minutę Lietuva tiesiog privalėjo įmušti. Po gero perdavimo Artūras Žulpa atsidūrė vienas prieš vartininką. Pamatęs šalia laisvą S.Stankevičių šis nepagailėjo perdavimo, tačiau puolėjas iš tobulos situacijos smūgiavo tiesiai į vartininką...

Rungtynių pabaigoje ukrainiečiai turėjo iniciatyvą, tačiau lietuviai patikimai gynėsi, o per pridėtą teisėjo laiką šeimininkų nervus patampė pavojingas Fedoro Černycho smūgis, kurį sėkmingai atrėmė ukrainiečių vartininkas ir dvikova baigėsi be įvarčių – 0:0.