Pasaulio salės futbolo čempionato pozityvus poveikis – ne vien ekonomikai

 • Teksto dydis:

Pernai Lietuvoje įvykęs Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) pasaulio salės futbolo čempionatas sukūrė šaliai aukštą pridėtinę ekonominę vertę: mokslo atstovų vertinimu, poveikis – nuo 15,043 mln. iki 19,34 mln. eurų.

Iškalbingi rezultatai

Tarptautinis sporto renginys atnešė žymią finansinę naudą Lietuvos ekonomikai: generavo papildomas pajamas, didino prekių ir paslaugų paklausą, pozityviai veikė turizmo sektorių, garsino šalies vardą ir gerino jos įvaizdį tarptautinėje rinkoje, didino visuomenės susidomėjimą futbolu.

„Tai liudija, kad mes, kaip sporto vadybininkai, turime būtinas sąlygas ir infrastruktūrą, reikalingų resursų, kompetencijų organizuoti tokio aukšto lygio renginius Lietuvoje ir kurti pridėtinę vertę ekonomikai“, – pabrėžė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekano dr. Justino Kisieliausko atliktos analizės duomenimis, tiesioginis pasaulio salės futbolo čempionato ekonominis poveikis Lietuvai siekia 10 744 731,85 euro, iš kurių 7 112 864,75 euro (66,2 proc.) sudaro organizatorių ir 3 631 867,10 euro (33,8 proc.) lankytojų išlaidos.

Varžė pandemija

Pasaulio salės futbolo čempionatą Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos arenose gyvai stebėjo iš viso 63 748 žiūrovai. Deja, jų srautus ženkliai apribojo pandemija.

Renginyje dalyvavo apie 70 medijos atstovų, iš kurių 50 buvo atvykę iš užsienio. Kiekvienos komandos delegacijoje buvo apie 30 narių. Turnyre, išbuvę Lietuvoje skirtingą dienų skaičių, priklausomą nuo komandos pasirodymo, iš viso dalyvavo apie 720 asmenų (rinktinių ir delegacijų atstovų). Be to, į lankytojų skaičių įtraukti ir 20 užsienio bei 80 vietos savanorių.

FIFA duomenimis, Lietuvoje vykusios rungtynės transliuotos net 195 pasaulio teritorijose.

Dr. J.Kisieliauskas pažymėjo, kad į pasaulio salės futbolo čempionato poveikį Lietuvos ekonomikai įtrauktos tik tos organizatorių išlaidos, kurios buvo patirtos sandėrius vykdant su tiekėjais, veikiančiais Lietuvoje.

Sandėrių su užsienio tiekėjais išlaidos siekė 24 300,78 euro.

Organizatorių pajamos siekė 7 147 288 euro, kurias sudarė FIFA finansavimas, Kauno miesto savivaldybės bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos finansavimas, bilietų ir suvenyrų pardavimai.

Peržiūrų – milijonai

Varžybas stebėjo daugiau nei 1 mlrd. žmonių visame pasaulyje. FIFA duomenimis, rungtynės transliuotos net 195 teritorijose – nuo Japonijos ir Australijos iki JAV.

Rungtynių apžvalgų peržiūrų skaičius vien „YouTube“ platformos FIFA TV paskyroje perkopė 47 mln. Vidutinis vieno įrašo peržiūrų skaičius – apie 1 mln. Daugiausia – per 1,9 mln. – peržiūrų sulaukė Tailando ir Portugalijos rungtynių apžvalga.

Skaičiavimai rodo, kad pasaulio salės futbolo čempionato sukurta TV medijos vertė Lietuvai potencialiai siekia per 100 mln. eurų.

Auditorija: Tailando ir Portugalijos futbolininkų rungtynių apžvalga "YouTube" platformoje sulaukė per 1,9 mln. peržiūrų. / Evaldo Šemioto nuotr.

„Džiaugiamės, kad renginys suteikė galimybę padidinti mūsų šalies populiarumą ir garsinti ją net tose vietovėse, kur dalis gyventojų nežinojo, kas yra Lietuva ir kur ji“, – sakė E.Stankevičius.

Išrinko Metų renginiu

Tyrimų bendrovės KANTAR duomenimis, pasaulio čempionatas lėmė futbolo ir salės futbolo populiarumo augimą Lietuvoje.

Prieš čempionatą atlikta visuomenės apklausa atskleidė, kad iki renginio kas ketvirtas iš dešimties respondentų Lietuvoje nė karto nebuvo girdėjęs ir nežinojo, kas yra salės futbolas. Net 37 proc. apklaustųjų nurodė, kad buvo tik girdėję, jog egzistuoja salės futbolas, bet nieko daugiau apie jį negalėjo pasakyti.

Po čempionato atliktas tyrimas parodė: šios sporto šakos populiarumas padidėjo 10 proc. tarp 16–50 metų amžiaus respondentų, palyginti su rezultatais prieš renginį.

„Nemažai lietuvių atrado sportą, apie kurį anksčiau nežinojo, žaidimą, kuris, kaip ir krepšinis, įprastai glaudžiasi uždarose patalpose. Mūsų arenas labai teigiamai įvertino ir čempionate dalyvavusios komandos“, – teigė LFF generalinis sekretorius.

2021-ųjų FIFA pasaulio salės futbolo čempionatą Metų renginiu išrinko Lietuvos sporto žurnalistų federacija ir Lietuvos sporto federacijų sąjunga.

Pagyrė ir FIFA vadovas

Šiltų žodžių išsakė ir čempionato dienomis Lietuvoje viešėjęs FIFA prezidentas Gianni Infantino.

„Lietuva tikrai viską parengė puikiai, esu labai laimingas dėl turnyro, dėl darbo, kurį nuveikėme kartu su Tomo Danilevičiaus vadovaujama federacija, visa komanda dirbo itin vieningai.

Arenos buvo tikrai puikios, nesu tikras, ar kada nors mačiau geresnių per ankstesnius pasaulio čempionatus.

Buvome įsitikinę: nepaisant to, kad Lietuva neturi gilių salės futbolo tradicijų, vis tiek sugebės suorganizuoti turnyrą aukščiausiu lygiu, nes sąlygos čia – nuostabios“, – tąkart kalbėjo G.Infantino.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių