Permainoms nesiryžo: futbolo rinktinę muštruos V. Ivanauskas

Jei nepakanka laiko darbo rezultatams įvertinti, reikia duoti antrą šansą. Taip nusprendė Lietuvos futbolo federacija (LFF), nutarusi šalies nacionalinės rinktinės vairą palikti Valdo Ivanausko rankose. Salės futbolo ekipoje papūs braziliškas vėjas.

Nespėjo įvertinti

"Po ilgų diskusijų, įvertinus visą turimą informaciją ir trenerio ataskaitą, buvo nuspręsta, kad trys mėnesiai yra per trumpas periodas objektyviai įvertinti trenerio darbą, todėl Vykdomasis komitetas (VK) priėmė sprendimą pratęsti sutartį su treneriu dar vieniems metams", – aiškino LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

55-erių V.Ivanausko įgaliojimai buvo pratęsti antradienį vykusio LFF VK posėdžio metu. Jo asistentų štabas kol kas nepatvirtintas ir gali keistis.

Buvęs legendinis Vilniaus "Žalgirio" saugas rinktinei dirigavo nuo rugpjūčio. Per tą laiką lietuviai oficialiose atrankos rungtynėse patyrė penkis pralaimėjimus, tarp jų ir triuškinamų, bet netikėtai įveikė Bulgarijos komandą. Pasaulio čempionato kvalifikacinėje grupėje užimta paskutinė vieta netenkino nei LFF, nei paties trenerio, tačiau jis buvo giriamas už sėkmingą kai kurių jaunųjų futbolininkų integraciją į vyrų ekipą.

Vietoj belgo – vokietis

V.Ivanausko sutartis baigėsi po lygiosiomis (1:1) pasibaigusių kontrolinių rungtynių su Kuveito komanda.

"Gruodžio viduryje bus ištraukti Tautų lygos burtai, po kurių treneriui bus iškelti nauji tikslai, kuriuos reikės įgyvendinti. Prie komandos prisijungus naujajam techniniam direktoriui, kuris papildomai įvertins situaciją, ateityje bus papildomų būtinų pokyčių siekiant rinktinei keliamų tikslų", – aiškino T.Danilevičius.

Kitais metais Lietuvos rinktinės laukia kovos UEFA tautų lygoje, o šio turnyro burtai bus traukiami gruodžio 16 d.

LFF rinks ir naują techninį direktorių, kuris kuruos visas šalies rinktines. Lietuvą palikusį belgą Patricką De Wilde turėtų pakeisti 51-ų specialistas iš Vokietijos Reinholdas Breu.

Paslapčių mokys brazilas

VK posėdžio metu buvo paskirtas ir naujasis Lietuvos salės futbolo rinktinės treneris. Juo tapo specialistas iš Brazilijos Emersonas Junioras de Lima, geriau žinomas kaip Dentinho. Jis pakeis rinktinės trenerio pareigas ėjusį Jevgenijų Ryvkiną. Su šiuo ukrainiečiu bendradarbiavimas baigėsi po šiemet Lietuvoje vykusio pasaulio salės futbolo čempionato.

Dentinho eina ir "Kauno Žalgirio" salės futbolo komandos vyriausiojo trenerio pareigas, kurias užėmė vos prieš keletą mėnesių.

"J.Ryvkinas padarė labai didelį darbą, kurį tęsti dabar patikėta "Kauno Žalgirio" strategui. Pagrindiniai nacionalinės rinktinės žaidėjai rungtyniauja būtent "Kauno Žalgirio" ekipoje, tad būtų išlaikytas tęstinumas ir vienodas braižas", – kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Su strategu, dirbusiu Čekijos ir Kazachstano klubuose, bus pasirašyta vienų metų sutartis, o debiutas numatytas jau gruodžio 17–19 d. Latvijoje vyksiančiame Baltijos taurės turnyre.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių