Antrasis lietuvio sidabras

2008-11-26 09:00
Antrasis lietuvio sidabras / Redakcijos archyvo nuotr. Triumfas: E.Žilinskas (kairėje) su treneriu R.Griciumi iš Zagrebo parvežė dar vieną Europos čempionato medalį.

Dziudo meistras Egidijus Žilinskas savo sportinių trofėjų kolekciją papildė dar vienu apdovanojimu – Europos jaunimo čempionato sidabro medaliu.

Kroatijos sostinėje Zagrebe įvykusiose Europos jaunimo (iki 23 m.) pirmenybėse E.Žilinskas svorio kategorijos iki 100 kg atletų turnyre įveikė britą Rickį Turnerį, olandą Thijsą Dekkerį, prancūzą Cyrilą Maret'ą, pusfinalyje – rumuną Danielį Matėjų, tačiau finale po lygios kovos nusileido ukrainiečiui Viačeslavui Denisovui.

Prieš trejus metus toje pačioje Zagrebo "Dom sportova" arenoje Kauno rajono dziudo ir jojimo sporto mokyklos auklėtinis E.Žilinskas tapo Senojo kontinento čempionu (iki 20 m.), 2006-aisiais Maskvoje – vicečempionu (iki 23 m.).

"Šį kartą finale Egidijui truputį pritrūko energijos, šviežumo, nes prieš tai visos kovos buvo ypač alinančios, atkaklios. Ukrainietis išplėšė pergalę minimalia persvara", – sakė dienraščiui E.Žilinsko treneris Rimantas Gricius.

2007-aisiais Tailande vykusioje pasaulio studentų universiadoje Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) auklėtinis iškovojo bronzos medalį.

"Jis išsiskiria tvirtu charakteriu, didele valia. Egidijaus stiprybė – gebėjimas susikaupti sunkiausiais momentais", – pabrėžė Lietuvos nusipelnęs treneris R.Gricius.