Atostogos: „Žalgiris“ sezoną baigė nesėkme Krasnodare (komentarai)

2013-05-29 10:37
Atostogos: „Žalgiris“ sezoną baigė nesėkme Krasnodare (komentarai) / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Kauno „Žalgiriui“ sezonas baigtas. Ketvirtosiose VTB Vieningosios lygos pusfinalio serijos rungtynėse žalgiriečiai 62:84 buvo priversti pripažinti Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkų pranašumą.

Paskutiniajame pusfinalio serijos mače žalgiriečiai pralaimėjo visus 4 kėlinius - 11:15, 16:17, 19:30, 16:22. Nors Donnie MacGratho tritaškis paskutinę antrojo ketvirčio sekundę kauniečius prie rusų klubo buvo priartinęs iki 5 taškų žymos, po pertraukos skirtumas tik augo.

Tai buvo paskutinis žalgiriečių pasirodymas 2012-2013-ųjų sezone. Šiemet „Žalgiris“ apgynė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) karūną, o garbingą pasirodymą Eurolygoje baigė „Top16“ etape.

„Jeigu pažiūrėtume į rezultatą, atrodo, kad seriją laimėjome nesunkiai. Mūsų vaikinai parodė charakterį. Visi supratome, kad kelio atgal nėra – jei pralaimėsime, turėsime grįžti į Kauną, tačiau to niekas nenorėjo, nes ten iškovoti pergalę būtų buvę kur kas sunkiau“, – sakė “Lokomotiv-kuban" atstovaujantis lietuvis Simas Jasaitis.

„Patekimas į finalą mums yra labai svarbus įvykis. Ši lyga yra viena geriausių visoje Europoje, todėl manau, kad tai yra puikus pasiekimas. Šiandien mes įrodėme, kad galime rungtyniauti labai gerai, nepaprastai atsidavę.  Manau, finale taip pat kausimės, nes esame stipri, vieninga komanda“, – teigė Krasnodaro komandos strategas Jevgenijus Pašutinas.

Statistika: Lokomotiv“: M. Kalnietis 18, D. Brownas 17, S. Jasaitis 15, R. Hendrixas 11. „Žalgiris“: K. Lavrinovičius 10, M. Delašas 10, D. McGrathas 10, M. Popovičius 9, R. Kaukėnas 7, O. Lafayette'as 6, R. Javtokas 6.

Rungtynių eiga.

I kėlinys. “Žalgirio” startinis penketas: Oliveris Lafayette'as, Marko Popovičus, Rimantas Kaukėnas, Kšištofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas.

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradeda M. Kalnietis. kol kas visos trys žalgiriečių atakos buvo nesėkmingos. R. Kaukėnas pataiko iš toli. Po sėkmingo derinio „2 prieš 2“ R. Javtokas „Žalgirį“ išveda į priekį - 5:4 (4 min).

M. Kalnietis smeigia tritaškį.  M. Delašas taiklus iš vidutinio nuotolio. Tačiau į kroato dvitaškį „Lokomotiv“ atsako 7 taškais iš eilės ir pirmauja rezultatu 15:7. Svečių deficitą ikin 4 taškų mažina R. Kaukėnas ir M. Delašas. Po pirmųjų 10 min. „Žalgiris“ vejasi - 11:15.

II kėlinys. Ketvirtį sėkmngai pradeda N. Kalathes. „Žalgiris“ jau ne pirmą kartą nesugeba išmesti kamuolio į krepšį per 24 sek. R. Hendrixas deda per M. Kuzminską su pastarojo pražanga.

Ledus sužaidus 3 min. dvitaškiu pralaužia M. Delašas.  O. Lafayette'as mažina atsilikimą iki 9 taškų. Komandos apsikeičia keliomis chaotiškomis atakomis. Įpusėjus kėliniui 24:16 pirmauja „Lokomotiv“.

Į tolimą M. Popovičiaus šūvį rusų klubas atsako S. Jasaičio tritaškiu ir V. Likhodei'aus dėjimu. O. Lafaeyette'o, K. Lavrinovičiaus ir D. McGratho pastangomis skirtumą pavyksta sumažinti iki 5 taškų žymos. Po dviejų kėlinių rezultatu 32:27 pirmauja šeimininkai.

III kėlinys. D. Browno dvitaškis. Gražus M. Popovičiaus reidas. „Žalgiris“ turi rimtų problemų su atkovotais kamuoliais gynyboje. S. Jasaitis smeigia dvi tolimas bombas. Toliau nutolti rusams neleidžia sėkmingas K. Lavrinovičiaus žaidimas.

M. Kalniečio metimas didina „Lokomotiv“ atotrūkį iki 47:34 (25 min).  S. Jasaičio tritaškiai ir toliau skandina „Žalgirio“ laivą. R. Kaukėnas baudžiamas nesportine pražanga.

Žalgiriečiai pastaruoju metu nesunkiai randa kelių link varžovų krepšio. Dvitaškiais pasižymi R. Javtokas, K. Lavrinovičius ir M. Popovičius.  Tačiau skylėta gynyba neleidžia priartėti iki vienženklės ribos.

S. Jasaitis pataiko iš aikštės kampo paskutinę atakos sekundę, R. Hendrixas deda iš viršaus. Po trijų kėlinių rezultatu 62:47 pirmauja „Lokomotiv“.

IV kėlinys. 2 R. Kaukėno taškai, D. MacGratho ir M. Delašo tritaškiai. Į tai šeimininkai atsako 9 taškais, komandas skiria 17 taškų.

Per likusį laiką žalgiriečiams išsigelbėti nepavyko. LKL čempionai priversti pripažinti „Lokomotiv“ pranašumą - 64:82.

„Žalgiris“: D.McGrathas, M.Delašas ir K.Lavrinovičius po 10, M.Popovičius 9, R.Kaukėnas 7, R.Javtokas ir O.Lafayette‘as po 6, T.Dimša 2, D.Lavrinovičius ir A.Juškevičius po 1.

„Lokomotiv-Kuban“: M.Kalnietis 18, D.Brownas 17, S.Jasaitis 15, R.Hendrixas 11, V.Lichodejus ir N.Calathesas po 8, A.Maričius 7.

Situacija prieš rungtynes

Lyderis. Vakar Krasnodare Kšištofas Lavrinovičius pelnė 24 taškus ir surinko 29 naudingumo balus. Deja, tačiau brolio pastangų pergalei pasiekti buvo maža. Svaresnio indėlio šiandien tikimasi iš Mindaugo Kuzmisko, Oliverio Lafayette‘o. Žalgiriečių snaiperis Marko Popovičius neslepia – jau kuris laikas kroatas žaidžia kęsdamas didžiulį skausmą, kurį numalšina tik stiprūs nuskausminamieji.

Ginasi alkūnėmis. „Paskutinėmis atakų sekundėmis rusai pataikė labai daug metimų. Turime geriau prižiūrėti savo dengiamuosius. „Lokomotiv-Kuban“ žaidžia labai šiurkštų ir fizinį krepšinį. Ši serija – itin nenuspėjama“, - vakar teigė „Žalgirio" strategas Joanas Plaza. Priešininkų treneris Jevgenijus Pašutinas neslėpė, kad pagrindinis jo auklėtinių raktas į pergalę – agresyvi gynyba. Kur baigiasi agresyvi gynyba ir prasideda sistemingai nešvarus ir piktybiškas žaidimas? Ar agresijos riba šiandien bus peržengta? Kaip rusų gynybą traktuos arbitrai?

Varžovų ginklai. Nickas Calathes vakar suklydo net 6 kartus, tačiau neįtikėtinai sudėtingais metimais graikas surinko 20 taškų, atliko net 12 rezultatyvių perdavimų ir pelnytai tapo naudingiausiu mačo žaidėju. Kauniečiai ypatingą dėmesį turėtų skirti ir pastaruoju metu žibantiems Derrikui Brown‘ui, Valerijuj Likhodeiui.

Lietuvių desantas. Jau tampa tradicija, kad užsienio klubuose rungtyniaujantys lietuviai prieš savo šalies komandas rungtyniauja su dviguba energija. O  dar svarbiau yra tai, kad dažniausiai energija atneša ir naudingą žaidimą. Vakar Simas Jasaitis į „Žalgirio“ krepšį įrideno 18 taškų (4/6 tritaškiai) ir buvo antras pagal rezultatyvumą savo komandoje. Pagirtinai žaidė ir Mantas Kalnietis. Buvęs kauniečių įžaidėjas surinko 14 naudingumo balų.

Lažybininkai. Apsvaigintas dviejų pergalių iš eilės prieš Lietuvos čempionus Krasnodaras šiandien planuoja švęsti. Pergalės šampaną pusfinalio serijoje rusų klubui prognozuoja ir lažybų bendrovės. Ar viso sezono metu sukrėtimų blaškomas „Žalgiris“ ras savyje jėgų ir dar kartą nustebins skeptikus?