Atsirevanšuoti pritrūko kvapo

2008-11-15 09:00
Atsirevanšuoti pritrūko kvapo / Tomo Raginos nuotr.

Kauno "Granito-Kario" rankininkai pasirodymą Europos turnyruose baigs anksčiau, nei tikėjosi.

Tai paaiškėjo po penktosios iš eilės nesėkmės Europos rankinio federacijos (EHF) čempionų lygos A grupėje. Kauniečiai namuose 28:31 nusileido Stokholmo "Hammarby" (Švedija) ekipai ir prarado viltis užimti bent 3-iąją vietą, kuri suteikia teisę tęsti tarptautinį sezoną trečiajame pagal rangą EHF turnyre – taurių laimėtojų taurės varžybose.

Svečiuose "Granitas-Karys" taip pat pralaimėjo "Hammarby" – 27:31, todėl savo aikštėje Lietuvos čempionai privalėjo su kaupu  atsirevanšuoti.

21-ąją pirmojo kėlinio min. po rezultatyvios Andriaus Žigelio atakos kauniečiai buvo sukaupę 4 įvarčių persvarą – 11:7, tačiau netrukus švedai, treniruojami legendinio Staffano Olssono, skirtumą sušvelnino, o antrajame kėlinyje diktavo savo sąlygas.
Pritrūkę jėgų granitiečiai nuleido rankas, o "Hammarby" nutolo – 22:29. Be to, dviejų 7 m baudinių neįmetė Aidenas Malašinskas, vieno – Tomas Kraucevičius.

Iki mačo pabaigos likus mažiau nei minutei, Kauno rankininkai buvo priartėję 28:30, tačiau, pradėdamas naują ataką, visą mačą patikimai žaidęs "Granito-Kario" vartininkas Donatas Biras netikėtai perdavė kamuolį tiesiai švedams į rankas.

"Varžovai pranoko mus fiziniu pasirengimu. Jų ištvermė ypač išryškėjo antrajame kėlinyje", – pripažino "Granito-Kario" vyriausiasis treneris Valdemaras Novickis.
Paskutines Čempionų lygos rungtynes "Granitas-Karys" žais lapkričio 22-ąją Slovėnijoje su Celjės "Pivovarna Lasko" komanda, kuriai Kaune nusileido 21:37.

A grupėje pirmauja prancūzų "Savoie HB" klubas (4, 0). "Pivovarna Lasko" – antra (3, 1). Rytoj abu favoritai susitiks Celjėje. Trečiąją poziciją užima "Hammarby" (2, 3).
Gniaužtai: "Granito-Kario" snaiperiui A.Malašinskui (centre) Švedijos rankininkai skyrė padidintą dėmesį.

Rezultatas

"Granitas-Karys"–"Hammarby" 28:31 (15:13). Kauno sporto halė, 1000 žiūrovų. Įvarčius pelnė: Robertas Švedas 7, Aidenas Malašinskas 6, Andrius Žigelis 5, Gintaras Cibulskis 4, Valdas Jarukas 3, Rolandas Bernatonis 2, Tomas Kraucevičius 1/Johanas Baverudas 7, Patrikas Johanssonas ir Danielis Baverudas po 6, Albinas Tingsvallas 5, Fredrikas Larssonas 4, Erikas Hoglundas 2, Fredrikas Petterssonas 1.