Bokso čempionas: jaunimui reikia daugiau treniruotis

2016-03-03 15:58
Vidas Bičiulaitis
Vidas Bičiulaitis / boksopasaulis.lt nuotr.

Kauniečiai šiemet Lietuvos jaunimo bokso čempionate pasirodė sėkmingiau nei pernai, o aukso medalius iškovojo viena mergina ir trys vaikinai.

Keturi čempionai

Palangos sporto arenoje įvykusiame šalies jaunimo (gim. 1998–1999 m.) bokso čempionate dalyvavo daugiau nei šimtas sportininkų.

Finalo dvikovas laimėjo keturi kauniečiai – Ieva Žliobaitė (svorio kategorija iki 64 kg, treneris Vytautas Binkis), Laimonas Raibikis (iki 56 kg, treneris Marius Narkevičius) bei Gilvinas Lukošiūnas (iki 60 kg) ir Haroldas Šabūnas (iki 64 kg, abu boksininkus treniruoja Vidas Bičiulaitis).

Be to, sidabro apdovanojimai įteikti Gabijai Skirgailaitei (per 80 kg), bronzos – Gabijai Karosaitei (iki 64) bei Mantui Rimkui (iki 64 kg).

Vilniečių sąskaitoje – penki aukso medaliai, po vieną čempioną išugdė Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Pasvalio ir Kalvarijos bokso specialistai.

Pernai Lietuvos jaunimo čempionate po keturis aukso medalius iškovojo Pasvalio vaikinai ir Vilniaus merginos. Pirmąsias vietas užėmė du Šilutės boksininkai, finalo dvikovas laimėjo ir kauniečiai I.Žliobaitė bei G.Lukošiūnas.

Prie rinktinės vairo

"Keli vaikinai labiau išsiskyrė meistriškumu, tačiau apskritai visiems jauniesiems boksininkams patarčiau dar daugiau treniruotis, jeigu jie nori tobulėti", – sakė buvęs daugkartinis Lietuvos čempionas, Kauno sporto mokyklos "Gaja" treneris V.Bičiulaitis.

Kaunietis kartu su kolega vilniečiu Miroslavu Krepštuliu rengia šalies jaunimo bokso rinktinę tarptautinėms varžyboms. Artimiausias išbandymas – kovo 23–26 d. Vilniuje vyksiantis Dano Pozniako turnyras.

"Pirmenybė atstovauti nacionalinei komandai – Lietuvos čempionams, tačiau dėl kovinės sudėties apsispręsime būtent po šio turnyro", – tvirtino V.Bičiulaitis.

Pagrindinis 2016-ųjų iššūkis – gegužę Daugpilyje vyksiantis Europos jaunimo čempionatas.

Kaune – du turnyrai

Olimpinio čempiono D.Pozniako turnyras – vienos iš trijų Lietuvoje rengiamų tarptautinių varžybų, įtrauktų į oficialų Europos bokso konfederacijos (EUBC) kalendorių.

Gegužės mėnesį Kaune vyks jubiliejinis – 20-asis – Algirdo Šociko bokso turnyras. Septintą kartą bus surengtos ir olimpinio vicečempiono Ričardo Tamulio varžybos.

Pernai D.Pozniako turnyro finale kovojo tik du Lietuvos atstovai – aukso medalį laimėjo marijampolietis Mantas Morkūnas, sidabro – vilnietis Arnoldas Taraškevičius. Trečiąsias vietas užėmė kaunietis G.Lukošiūnas, pasvalietis Deivydas Puodžiūnas, kėdainiškis Artūras Zinkovskis ir marijampolietis Tadas Šakočius.