Dakaro lenktynininkams prireikė virvės

"Lenktynių prologas – tik lašas jūroje. Svarbiausia sklandžiai pasiekti tikslą", – apie pirmą Dakaro ralio atkarpą kalbėjo Antanas Juknevičius.

Teko ir akmenų

"Kreda" komandos ekipažas A.Juknevičius ir Darius Vaičiulis, kaip ir kiti Lietuvos atstovai, sausio 2-ąją sėkmingai įveikė pirmą Dakaro ralio išbandymą – vadinamąjį nulinį greičio ruožą – ir vakar pradėjo pagrindines lenktynes.

Lietuvos sportininkams jos susiklostė kitaip nei 11 km apšilimo etapas.

Sekmadienį iš Džidos į Bišą (623 km, iš jų 277 km – greičio ruožas) pirmas iš mūsiškių išriedėjo motociklininkas Arūnas Gelažninkas ("Zigmas Dakar Team").

Vėliau keturratį išvairavo Laisvydas Kancius ("Story Racing"), visureigius – Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza ("Agrorodeo"), Benediktas Vanagas ir Felipe Palmeiro ("Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics"), Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas ("Heston Airlines Team Pitlane"), A.Juknevičius ir D.Vaičiulis bei Gintas Petrus ir Jose Marquesas ("Petrus Kombucha Team").

Maždaug pusė bekelės buvo smėlis, kita dalis – žvyro, maždaug 3 proc. – akmenuota danga.

Bėdos dėl variklio

Itin veržliai lenktynes pradėjo V.Žala su šturmanu portugalu P.Fiuza: jie greičiausiai pasiekė pirmą įskaitinį punktą, buvo lyderiai ir atvažiavę į antrąjį, treti – pralėkę trečiąjį, ketvirtąjį ir penktąjį.

Pajudėjome, bet variklyje atsirado įtartinas garsas ir staiga tepalo slėgis – prie nulio!

Deja, iki finišo likus maždaug 20 km sugedo visureigio sankaba.

"Sustojome, išvyniojome virvę, laukėme, kas galėtų partempti. Privažiavo Benediktas (B.Vanagas – aut. past.). Pajudėjome, bet variklyje atsirado įtartinas garsas ir staiga tepalo slėgis – prie nulio! Gali būti, kad problema – motoras. Jeigu taip yra iš tikrųjų, tuomet Dakaro ralis mums jau baigėsi", – kalbėjo V.Žala.

Pirmą etapą laimėjo ispanai Carlosas Sainzas ir Lucasas Cruzas – 3 val. 05 min. 56 sek. Prancūzai Stephane'as Peterhanselis ir Edouardas Boulangeras atsiliko 25 sek., čekai Martinas Prokopas ir Viktoras Chnytka (Čekija) – atsiliko 3 min. 18 sek.

B.Vanagui ir F.Palmeiro teko 32-a vieta (nuo lyderių atsiliko 41 min. 16 sek.), V.Žalai ir P.Fiuzai – 36-oji (–44 min. 16 sek.), E.Juškauskui ir A.Paliukėnui – 38-oji (–44 min. 34 sek.), A.Juknevičiui ir D.Vaičiuliui – 45-oji (–53 min. 23 sek.).

Lietuviai buvo paklydę

Tarp motociklininkų pirmą etapą greičiausiai nuvažiavo australas Toby Price'as – užtruko 3 val. 18 min. 26 sek. 31 sek. nuo lyderio atsiliko argentinietis Kevinas Benavidesas, 32 sek. – austras Matthias Walkneris.

A.Gelažninkas bendroje įskaitoje užėmė 40-ą vietą. Lietuvis nuo T.Price'o atsiliko 45 min. 58 sek. Savo klasėje (vadinamoje vienišių – "Original by Motul") kaunietis – ketvirtas.

"Arabiškas greičio ruožas, netrūko akmenų, netgi didelių. Džiaugiuosi, kad nė karto nekritau. Gaila, kad buvau truputį paklydęs, dėl to gal dešimt minučių praradau", – po lenktynių kalbėjo A.Gelažninkas.

Keturračių klasės lyderiu tapo prancūzas Alexandre'as Giroud (4 val. 1 min. 52 sek.). Nuo jo 2 min. 52 sek. atsilieka čilietis Giovannis Enrico, 4 min. 54 sek. – amerikietis Pablo Copettis. Po kalnuotą vietovę paklaidžiojęs Lietuvos atstovas L.Kancius (5 val. 18 min. 23 sek.) – tryliktas.


Šiame straipsnyje: Dakaro ralislenktynėslietuviai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių