Lietuvos komanda, kurią sudarė Natalija Kočergina ir Tomas Kaukėnas, pateko tarp taikliausių ekipų – per 8 šaudymo ruožus panaudojo vos 7 papildomus šovinius ir nesuko nė vieno baudos rato.
Atrankoje į kitų metų Pekino olimpines žaidynes sumuojami 12-os geriausių pasirodymų Nacijų taurės taškai – 6 sprinto, 3 estafečių, po 1 asmeninių lenktynių, mišrių estafečių bei vienetų mišrių estafečių rungčių. 85 taškus į taupyklę įsidėję lietuviai dėl pastarosios rungties galvos sukti nebeturės.
„Čia vienas geresnių startų. Jei pradėtumėme skaičiuoti, turime du neblogus sprintus savo sąskaitoje. Manau, dabar turime neblogą ir vienetų mišrią estafetę. Trūksta dar tradicinių estafečių gerų, bet laiko yra ir viskas bus įmanoma. Individualiai tikrai surinksime gerų startų, o estafetėje reikia, kad pasisektų visiems keturiems. Taip būna nedažnai, bet tikiu, kad bus“, – sakė į trečias žaidynes karjeroje besitaikantis T. Kaukėnas.
Šiuo metu Lietuvos vyrų komanda atrankoje į Pekino žaidynes rikiuojasi 16-oje pozicijoje. Top-20 garantuotų teisę į olimpines žaidynes deleguoti visą estafetės komandą, t. y. keturis sportininkus.
Beje, N. Kočerginai tai buvo antrosios varžybos per dieną – ji taip pat dalyvavo ir tradicinių mišrių estafečių varžybose, kuriose Lietuvos komanda buvo 22-a. Vienetų mišrių estafečių rungtyje mūsiškiai į geriausiųjų 16-uką palypėjo dar po pirmos šaudyklos ir iš jo neiškrito iki pat lenktynių pabaigos. Po paskutinio šaudymo, kuriame nesuklydo nė sykio, T. Kaukėnas šliuožė 16-as, tačiau paskutiniame rate pavijo ir aplenkė šveicarą Sebastianą Stalderį.
„Prieš paskutinį šaudymą šiek tiek lėčiau atvykau į šaudyklą, kad galėčiau daugiau atsikvėpuoti ir būtų lengviau šaudyti. Prieš mane buvę sportininkai šiek tiek atitrūko ir bandžiau tai kompensuoti greitu šaudymu. Šaudžiau taip, kaip galėjau greičiausiai, ir smagu, kad visus pataikiau, – džiaugėsi T. Kaukėnas. – Prieš mane išvažiavo šveicaras, bet jis atrodė pavargęs. Ir pats jaučiausi pavargęs, tačiau po ilgo nusileidimo, per kurį pailsėjau, aplenkiau šveicarą, nors jis net nebandė kovoti su manimi. Negaliu sakyti, kad laimėjau prieš jį, nes jis tiesiog nustojo kovoti. Įdomios varžybos, buvo smagu.“
Varžybų nugalėtojais tapo prancūzai Julia Simon ir Emilienas Jacquelinas, kurie 38,7 sek. pranoko sidabrą iškovojusius švedus Hanną Oeberg ir Sebastianą Samuelssoną bei 43,9 sek. bronza pasidabinusius norvegus Tiril Eckhoff ir Johannesą Thingnesą Boe.
Lietuvos komanda atsiliko 3 min. 16,5 sek. Varžybose dalyvavo 25 šalių ekipos.
T. Kaukėnas – vienas iš būrio biatlonininkų, jau prasirgusių COVID-19 virusu. Žinios apie teigiamą testą vakar sulaukė net šeši Bulgarijos biatlonininkai bei čekas. Pastebima, kad į pasaulio taurės varžybas po šios ligos sugrįžę biatlonininkai demonstruoja žymiai suprastėjusią sportinę formą, kurios atstatyti nepavyksta net ir per mėnesį.
„Man koronavirusas buvo ne laiku ir ne vietoje. Persirgęs turėjau paskubomis grįžti į vėžias, nes atrankos į olimpines žaidynes metai. Iki Naujųjų metų tikrai viskas buvo per greitai, gal buvo šioks toks persitempimas, nes po ligos reikėtų įeiti nuožulniau, lėčiau į formą. Teko forsuoti, o tai ilgalaikės naudos neduoda. Šventiniu periodu pavyko neblogai pasitreniruoti. Šiai dienai sportinė forma yra tokia, kokia yra, nežinau, ar galima daugiau ką padaryti. Iki pasaulio čempionato dar yra laiko, tikiuosi, kad pavyks dar pagerinti formą, nes prieš sezoną tikrai ji buvo geresnė. Virusas iš vėžių išmušė rimtai“, – teigė T. Kaukėnas.
Penktasis pasaulio taurės etapas taip pat vyks Oberhofe. Jis prasidės trečiadienį vyrų 10 km sprinto varžybomis.
Naujausi komentarai