D.Kairio debiutas už ASK vairo paženklintas pergale

2008-12-31 15:37
D.Kairio debiutas už ASK vairo paženklintas pergale / M.Ažušilio nuotr.

Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) rungtynėse Rygos ASK ekipa (7 pergalės/ 3 pralaimėjimai), kurią treniruoja Donaldas Kairys, išvykoje po dramatiškos kovos 60:59 (16:22 16:6 12:2 16:29) nugalėjo Ventspilio "Ventspils" (5/7) krepšininkus, praneša Eurobasket.lt.

Įspūdingos gynybos dėka ASK per du ketvirčius į savąjį krepšį praleido vos 8 taškus ir prieš lemiamą kėlinuką turėjo 14 taškų pranašumą - 44:30, tačiau aikštelės šeimininkai nepalūžo ir kilo į lemiamą šturmą. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 1 minutę ir 36 sekundes, J.Strelniekas tritaškiu išlygino rezultatą 55:55. E.Kalve pataikė vieną baudą iš dviejų ir išvedė ASK į priekį - 56:55, tačiau T.Brazeltonas pataikė iš toli ir, likus žaisti 47 sekundes, "Ventspils" įgijo 2 taškų pranašumą - 58:56. Pražanga sustabdytas S.Valteris realizavo vieną baudą iš dviejų ir sumažino deficitą - 57:58. Svečiai griebėsi pražangų taktikos ir prasižengė prieš M.Jurevičių. Šio ranka taip pat sudrebėjo - taiklus vienas metimas iš dviejų - 59:57. ASK turėjo šansą išlyginti rezultatą, tačiau E.Kalve užsidirbo pražangą puolime. Rygiečiai, likus žaisti 6 sekundes, sugebėjo pažeisti taisykles ir pasiuntė "Ventspils" gynėją T.Brazeltoną prie baudų metimų linijos. Amerikietis prametė abi baudas, o S.Valteris, aidint finalinei rungtynių sirenai, pataikė tritaškį, taip išplėšdamas pergalę Latvijos vicečempionams.

A.Mažutis per 26 žaidimo minutes pelnė 14 taškų (3/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 5/7 baudos metimai), atkovojo 3 ir perėmė 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei buvo rezultatyviausias savo komandos gretose.

Lietuviui neblogai talkino rungtynių didvyriu tapęs Sandris Valteris - 13 taškų (3/3 tritaškiai). Aigaras Vitolas įmetė 11 taškų ir sugriebė 10 atšokusių kamuolių.

"Ventspils" gretose išsiskyrė 18 taškų surinkęs Janis Strelniekas, Marekas Jurevičius pelnė 13 taškų, Akselis Vairogsas pridėjo 10 taškų.