Dovana treneriui – kelialapis į ketvirtfinalį

2018-02-27 16:02

Kauno „Granito – Kario“ rankininkai nenuvylė savo trenerio Valdemaro Novickio. Prieš keletą dienų 62-ąjį gimtadienį šventęs strategas sulaukė auklėtinių dovanos – kelialapio į Baltijos rankinio lygos (BHL) atkrintamąsias varžybas.

Evaldo Šemioto nuotr.

Kauniečiams kelią į ketvirtfinalį atvėrė namuose pasiektos lygiosios 24:24 su Rygos „Celtnieks“ klubu. Neseniai šalies rankinio federacijos (LRF) taurę laimėjęs „Granitas-Karys“ nespėjo dorai pasimėgauti šiuo triumfu, kai turėjo stoti į žūtbūtinę kovą kitame turnyre. BHL pirmenybių paskutinėse grupės rungtynėse kauniečiai turėjo pelnyti bent tašką ir išlikti bent 4-oje vietoje. Kad užduotis – ne iš lengvųjų šeimininkai įsitikino dar pirmajame kėlinyje. Veterinarijos akademijos sporto salėje vykusioje dvikovoje jie startavo sėkmingiau ir sužaidus pusę pirmojo kėlinio pirmavo 5:3. Vis dėlto ilsėtis ekipos išėjo esant pusiausvyrai – 11:11.

Antrajame kėlinyje labiau sekėsi svečiams. „Celtnieks“ rankininkai vis išsiverždavo į priekį, o kauniečiams teko vytis priešininkus. Vis dėlto mačo pabaigoje Kauno klubui pavyko minimaliai pirmauti. Nors Rygos ekipa paskutinėmis akimirkomis pelnė išlyginamąjį įvartį, šeimininkai pernelyg nenusiminė. Lygiosios juos tenkino. „Granitui – Kariui“ įvarčių pelnė: Modestas Štarolis 6, Vaidas Drevinskas 5, Mindaugas Urbonas, Manvydas Lazauskas po 4, Mantas Reinys 3, Tadas Bučinskas 2. Latviams: Arturas Lazdinšas 7, Lauris Eglitis 6, Rihardas Leja, Igoris Ignatevas, Robertas Freibergas po 3, Aivaras Čikutsas 2.

Galutinėje B grupės rikiuotėje „Granitas-Karys“ finišavo aukščiau nei rygiečiai bei Estijos atstovai -   HC „Tallin“. Tiesa, kauniečius aplenkė trys ekipos: Zaporožės ZTR (Ukraina), Polvos „Serviti“ (Estija) ir Minsko SKA (Baltarusija). Ketvirtfinalyje lietuvių laukia Suomijos atstovas - Ryhimiahio „Cocks“. Beje, šį klubą treniruoja buvęs žinomas „Granito“ rankininkas Gintaras Savukynas bei kitas lietuvis Giedrius Morkūnas.

A grupėje žaidžiantis Klaipėdos „Dragūnas“ išvykoje 26:27 (14:14) pralaimėjo „Kehra-Horizon Pulp&Paper“ (Estija) ekipai, tačiau jau anksčiau užsitikrino vietą ketvirtfinalyje. Klaipėdiečiai su 10 taškų rikiuojasi antri, o jų varžovė „Kehra-Horizon Pulp&Paper“ su 5 taškais lieka paskutinė - šešta.