A. Drukarovas geriausią karjeros sezoną baigė pergale Šveicarijos kalnuose

Geriausias Lietuvos kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas triumfavo Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) kalnų slidinėjimo varžybose Šveicarijoje.

21 metų Lietuvos olimpietis didžiojo slalomo rungties lenktynėse pranoko net 106 konkurentus, – pranešė sportas.info.

Lyderiu mūsų šalies atstovas tapo jau po pirmojo nusileidimo ir išsaugojo pirmąją poziciją antroje trasoje. Jo galutinis rezultatas – 1 min. 56,25 sek.

Antrąją vietą užėmęs šveicaras Livio Simonet nuo lietuvio atsiliko 0,02 sek. Trečias finišavo dar vienas šeimininkų atstovas, nuolatinis pasaulio taurės varžybų dalyvis Cedricas Noger (atsiliko 0,39 sek.).

Iš viso varžybose startavo 107 sportininkai iš penkių šalių – Austrijos, Ispanijos, Italijos, Lietuvos ir Šveicarijos. Finišavo 96.

Balandžio 8-ąją tame pačiame šlaite vykusiose didžiojo slalomo varžybose A.Drukarovas liko 38-as tarp 127 kalnų slidininkų.

Tai buvo paskutinės šį sezoną varžybos, kuriose dalyvavo A.Drukarovas. Iš viso nuo lapkričio Lietuvos rinktinės lyderis startavo 31 lenktynėse ir net ketveriose iškovojo pirmąją vietą.

Be to, vasarį Italijoje jis pasiekė geriausią visų laikų mūsų šalies rezultatą planetos kalnų slidinėjimo čempionate. Kortina d‘Ampece didžiojo slalomo lenktynėse lietuvis iškovojo 23-iąją vietą tarp 100 startavusių sportininkų.

Šį sezoną Liucernos universiteto studentas debiutavo pasaulio ir Europos taurės varžybose.

Didžiojo slalomo rungties planetos reitinge A.Drukarovas užima 75-ąją vietą. Tai aukščiausia Lietuvos kalnų slidinėjimo istorijoje vieta pasaulinėje klasifikacijoje.