Europos biatlono čempionato sprinte K. Dombrovskis užėmė 22-ą vietą

2016-02-25 17:46
Scanpix nuotr.

Rusijoje vykstančiame atvirajame Europos biatlono čempionate ketvirtadienį buvo išdalinti medaliai sprinto lenktynėse.

Kur kas geriau sekėsi vyrams, o be klaidų šaudęs Karolis Dombrovskis 10 km įveikė per 25 minutes 9,2 sekundės ir užėmė 22-ą vietą. Jis nuo Senojo žemyno čempiono titulą iškovojusio ruso Jevgenijaus Garaničevo (23:40,3; 1 baudos ratas) atsiliko 1 minute 27,8 sekundės.

Po pirmosios šaudymo serijos Lietuvos biatlonininkas buvo devintas, o po antrosios - vienuoliktas. Nemenčinietis buvo vienuoliktas ir pagal 8,1 km atkarpos įveikimo laiką, tačiau po to jo šliuožimo tempas smarkiai nukrito. K. Dombrovskį nuo dešimtuko skyrė 35,9 sek.

„Šiandien buvau nusiteikęs parodyti viską, ką sugebu. Labai gaila, kad nepavyko patekti į dešimtuką. Buvau netoli jo. Džiaugiuosi, kad šaudykloje nesuklydau, bet lenktynių pabaigoje smarkiai sulėtėjau. Nenoriu teisintis, bet jau kelias dienas turiu sveikatos problemų. Rytoj jau iš pat ryto einu pas gydytojus“, - sakė K.Dombrovskis, kuris 2013 metų Europos čempionato 20 km asmeninėse lenktynėse yra užėmęs 17-ą vietą.

Sidabrą vyrų varžybose iškovojo norvegas Henrikas L'Abee-Lundas (23:35,5; 0), bronzą – kitas rusas Antonas Babikovas (23:50,0; 0).

Kitus du lietuvius nuo lyderių nutolino netaiklūs šūviai: tris baudos ratus sukęs Tomas Kaukėnas (25:34,3; 3) užėmė 38-tą vietą, o keturis kartus dviejose „ugnies linijose“ nepataikęs Vytautas Strolia (26:15,5; 4) liko 55-as tarp 76-ių finišavusių (startavo 77-i).

Moterų 7,5 km sprinto rungtyje 56-ą vietą užėmė Natalija Kočergina, kuri 4 kartus suklydo šaudykloje, buvo priverta įveikti tiek pat baudos ratų, o distancijoje sugaišo 25 minutes ir 23,0 sekundes.

Antroji Lietuvos atstovė šioje rungtyje – Natalija Paulauskaitė (26 min. 16,1 sek.; 4 baudos ratai) – tarp 64 dalyvių liko 61-a.

Visus moterų sprinto rungties medalius susižėrė Vokietijos biatlonininkės. Nugalėjo Nadine Horchler (21:53,0; 1), aplenkusi be klaidų šaudžiusias seserį Karolin Horchler (22:05,7; 0) bei tautietę Anniką Knoll (22:21,5; 0).

K. Dombrovskis, T. Kaukėnas, V. Strolia ir N. Kočergina iškovojo teisę dalyvauti šeštadienį vyksiančiose persekiojimo lenktynėse.