Europos čempionato bronzą iškovojusios penkiakovininkės: viens, du, trys, Emilijos pavarys

  • Teksto dydis:

„Esame laimingos, nors buvo klaidų, kurias ateityje tikrai ištaisysime“, – tik sužinojusios, kad iškovojo bronzos medalius Europos jaunių šiuolaikinės penkiakovės čempionate U17 amžiaus grupės merginų estafetėse sakė Emilija Ulinauskaitė ir Emilija Nedzveckaitė.

Iš viso varžybose lietuvės surinko 1155 taškus (ekstremalus kliūčių ruožas – 211, plaukimas – 296, „Laser Run“ – 648). Auksą iškovojo lenkės Hanna Jakubowska ir Olga Cisek (1250 tšk.), sidabras atiteko vokietėms Nadjai Farmand ir Amayai El-Masri (1242).

„Laser Run“ rungtį Emilijos pradėjo trečios, poziciją išlaikė E.Ulinauskaitė, tačiau E.Nedzveckaitė kiek užtruko paskutiniame šaudyme, todėl bėgant dėl medalio teko vytis Ukrainos atletę. Pavyti nepavyko, lietuvaitės jau buvo susitaikiusios su mintimi, kad liko per plauką nuo medalių. Tačiau netrukus nuskambėjo naujiena, kad Ukrainos komanda yra eliminuojama dėl varžybų taisyklių pažeidimo. Emilijos pakilo į trečią poziciją.

„Komandos pavadinimas? Mes jau net šūkį turime: „Viens, du, trys, Emilijos pavarys“, – džiaugėsi merginos.

Sulaukusi klausimo apie paskutinį šaudymą, kuris nelabai sekėsi, E.Nedzveckaitė pripažino, kad to nesitikėjo.

„Juk vakar per treniruotes atrodė viskas taip gerai, – sakė trenerio Artūro Kalinino auklėtinė E.Nedzveckaitė. – O dabar dėl streso viskas tiesiog susimaišė. Visai nepataikiau. Bet nieko tokio“.

„Bėgimas ją „ištempė... Vau, kaip skuodė, – tuoj pridūrė pas trenerį Paulių Aleksandravičių besitreniruojanti E.Ulinauskaitė. – Išbėgau iš starto trečiu numeriu ir vis kartojau sau, kad negaliu to paleisti. Žinojau, kad turime gerą poziciją. Bet ir aš užsibuvau šaudykloje. Vėliau lėkiau, perdaviau estafetę Emilijai“.

Kokio vieno rato pritrūko, būčiau tikrai pavijusi ukrainietę.

E.Nedzveckaitė paskaičiavo: „Kokio vieno rato pritrūko, būčiau tikrai pavijusi ukrainietę“.

Paklaustos, kas smagiau – išbėgti pirmai, ar finišuoti – merginos net nesusižvalgiusios išbėrė visą sistemą.

„Pirmas turi palaikyti poziciją...“ – tarė E.Ulinauskaitė.

„O antras neturi „sufail'inti“, – ranka į šaudyklą mostelėjo E.Nedzveckaitė. – Ir maksimaliai gerai finišuoti“.

Emilijos prasitarė, kad sunku patikėti, jog iškovojo Europos čempionato bronzą.

„Šokas“, – pripažino E.Nedzveckaitė.

„Bet mes džiaugiamės ne tik dėl medalio. Smagu, kad kiekvienoje rungtyje atidavėme visas jėgas, sugebėjome ganėtinai gerai pasirodyti visur. Tikrai ne medaliu džiaugiamės, o atiduotomis jėgomis. Pagerinome savo asmeninius geriausius rezultatus, Todėl viskas yra puiku“, – sakė E.Ulinauskaitė.

Kiek vėliau merginos pabrėžė, kad medalius padėjo iškovoti likimas. „Šįkart jis mums tikrai padėjo. Medalis – likimo dovana už įdėtas pastangas“, – pabrėžė E.Ulinauskaitė.

Godos Doroševaitės ir Adelės Venckutės komandą pirmenybėse užėmė 9-ą vietą (1122 taškai), o Faustės Lukminaitės ir Martinos Rutkauskaitės viltys kovoti dėl medalių žlugo po neįveikto ekstremalaus kliūčių ruožo.

Priminsime, kad tai yra antrasis lietuvių bronzos medalių komplektas. Pirmąją čempionato dieną po estafečių varžybų medaliais pasipuošė septyniolikmečiai Džiugas Klevas ir Liutauras Valeika.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių