Europos jaunimo olimpiniame festivalyje per dieną – du medaliai

„Medalį planavome, tačiau aukso nesitikėjome“, – sakė Europos jaunimo olimpiniame festivalyje dalyvaujančių Lietuvos plaukikų komandos vadovas Kęstutis Steponavičius.

Auksas ir sidabras

Pirmą trofėjų Lietuvos delegacijai Banska Bystricoje (Slovakija) vykstančiose varžybose iškovojo Smiltė Plytnikaitė.

Penkiolikmetė sportininkė laimėjo 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą, pasiekusi asmeninį rekordą – 55,94 sek.

Antrą vietą užėmė kroatė Jana Pavalič (56,33 sek.), o bronzos medalis teko britei Skye Carter (56,66 sek.).

„Prieš lemiamą startą Smiltė susitvarkė su jauduliu, to nepadarė jos pagrindinė konkurentė kroatė“, – teigė K.Steponavičius.

Netrukus S.Plytnikaitė vėl šoko į baseiną – kartu su Kristupu Trepočka, Kostu Vaičiūnu ir Patricija Geriksonaite dalyvavo mišrioje estafetėje 4 po 100 m laisvuoju stiliumi.

Lietuvos komanda (3 min. 38,30 sek.) pralaimėjo tik Italijos atstovams (3 min. 37,70 sek.) ir pelnė sidabrą. Treti buvo vokiečiai (3 min. 38,44 sek.).

„Negalėjau patikėti, kad plaukėme dar greičiau nei per atrankos varžybas. Net ašaros susikaupė“, – kalbėjo Smiltė.

Finaluose startavo dar trys Lietuvos jaunieji plaukikai: Mantas Kaušpėdas užėmė septintą vietą (100 m nugara – 57,68 sek.), Patricija Geriksonaitė – aštuntą (200 m nugara – 2 min. ir 22,96 sek.), Sylvia Statkevičius – aštuntą (400 m laisvuoju stiliumi – 4 min. ir 26,57 sek.).

Praeityje Europos jaunimo olimpinio festivalio medalius yra iškovoję plaukikai Rolandas Gimbutis (1997 m.), Jūratė Ladavičiūtė (1999 m.), Giedrius Titenis (2005 m.), Giedrė Grigonytė (2009 m.), Rūta Meilutytė (2011 m.) ir Danas Rapšys (2011 m.).

Išbandymai: dviratininkai, startavę asmeninėse lenktynėse, laukia grupinių varžybų. / K. Štreimikio / LTOK nuotr.

Įveikė ir slovėnus

Dvi pergales paeiliui iškovojo Lietuvos jaunių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio rinktinė.

Mūsiškiai B grupėje pirmiausia 112:44 sutriuškino metais jaunesnius Serbijos krepšininkus, vėliau 105:73 privertė kapituliuoti bendraamžius iš Slovėnijos.

Nesvarbu, kurie žaidėjai yra aikštėje, – kiekvienas turi kautis visomis jėgomis.

Per mačus su serbais ir slovėnais iš viso 47 taškus surinko Kristupas Smirnovas, 34 tšk. pelnė – Kasparas Jakučionis, 31 tšk. – Rokas Kreišmontas.

„Varžovus gerai spaudėme, perėmėme daug kamuolių. Pirmieji du kėliniai buvo tikrai labai gražūs. Tačiau, žaisdami su slovėnais, atsipalaidavome ir jie sušvelnino skirtumą. Nesvarbu, kurie žaidėjai yra aikštėje – kiekvienas turi kautis visomis jėgomis. Per antrą mačą kai kuriais atvejais to nebuvo“, – reziumavo vyriausiasis treneris Tomas Purlys.

Vakar lietuviai išmėgino jėgas su slovakais, kurie 55:75 nusileido slovėnams ir 79:91 – serbams.

A grupėje sėkmingiausiai rungtyniauja prancūzai (80:36 sutriuškino kroatus ir 71:48 – turkus) ir vokiečiai (76:66 palaužė turkus ir 98:63 – kroatus).

1–2 vietas grupėse užėmusios ekipos tęs kovą dėl medalių.

Lietuvė – ketvirta

Lengvosios atletikos sportinio ėjimo varžybose ketvirta buvo Justė Perveneckaitė, 5 000 m įveikusi per 23 min. 27,50 sek. (šis rezultatas – Lietuvos penkiolikmečių ir šešiolikmečių rekordai).

Sparčiau žingsniavo tik prancūzė Lena Auvray (22 min. 55,52 sek.), ispanė Aldara Meilan (22 min. 55,58 sek.) ir vengrė Alexandra Kovacs (23 min. 17,79 sek.).

„Mūsų nuomone, Justė galbūt buvo verta aukštesnės vietos“, – svarstė lengvaatlečių komandos vadovas Gintautas Janušauskas.

Dublis: olimpinio festivalio čempionė S.Plytnikaitė su bendražygiais iškovojo sidabrą mišrios estafetės varžybose. / Kipro Štreimikio / LTOK nuotr.

Pagerinęs asmeninį rekordą (15,60 m) šeštą vietą užėmė rutulio stūmikas Arminas Ačas.

Šios rungties medalius išsidalijo ispanas Arnau Llorensas (16,67 m), italas Marco Nardocci (16,55 m) ir moldavas Denisas Kutkovečis (15,93 m).

Bandys atsigriebti

Plento dviratininkų 8,4 km asmenines lenktynes laimėjo britė Cat Ferguson (12 min. 11,58 sek.) ir lenkas Patrykas Goszczurny (10 min. 47,90 sek.).

Tarp 78 dalyvių Orinta Kiseliūnaitė buvo dvylikta (12 min. 43,83 sek.), 23-ioje vietoje – Miglė Daneikaitė (12 min. 58,47 sek.), 58-oje – Auksė Lekavičiūtė (13 min. 30,74 sek.).

„Orintos rezultatas – labai aukštas rezultatas, turint galvoje, kad ji – metais jaunesnė už varžoves ir galės dar startuoti olimpiniame festivalyje kitais metais. Miglė taip pat gerai pasirodė“, – teigė treneris Alvydas Surgautas.

Vaikinų varžybose startavo 93 sportininkai. Titas Laurinavičius užėmė 49 vietą (11 min. 42,20 sek.), Arnas Bilertas – 61-ą (11 min. 52,63 sek.), Nikolas Klimavičius – 77-ą (12 min. 16,76 sek.).

„Trasa nebuvo sudėtinga, mūsiškių rezultatai galėjo būti geresni. Tikėjomės pakliūti į pirmą 20-uką, bet kitų šalių sportininkai – labai stiprūs. Viliamės, kad vaikinai nepristigs ambicijų atsigriebti per grupines lenktynes“, – kalbėjo treneris Martynas Maniušis.