Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė - penkta

2014-07-12 17:47
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė / Scanpix nuotr.

Vengrijoje vykstančiose 2014 metų Europos šiuolaikinės penkiakovės pirmenybėse penktoji vieta tarp 36 finalo dalyvių atiteko 1315 taškų surinkusiai pasaulio ir olimpinei čempionei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei.

Lietuvos rinktinės lyderė fechtavimosi rungtyje buvo devinta (220 tšk.), plaukime - devyniolikta (274 tšk.), jojime - 22-a (272 tšk.) bei tapo kombinuotos kroso ir šaudymo rungties (549 tšk.) nugalėtoja.

23-čioji vieta galutinėje įskaitoje atiteko Karolinai Gužauskaitei (1239 tšk.), Lina Bartulevičiūtė (1215 tšk.) tenkinosi 26-a pozicija, o jojimo rungtyje pasirodymą baigusi Gintarė Venčkauskaitė (439 tšk.) liko paskutinė - 36-a.

Pasak pranešimo, pastarajai sportininkei itin nepasisekė prieš jojimo rungtį - dar apšilimo metu žirgas patempė kaklo raumenį ir jam nebuvo leista dalyvauti varžybose. Pagal šiuolaikinės penkiakovės varžybų taisykles Lietuvos atstovei keisti žirgą nebuvo galima, todėl už jojimo rungtį jai buvo skirta 0 taškų. Po tokios nesėkmės treneriai nusprendė, kad bėgimo rungtyje G.Venčkauskaitei startuoti neverta ir sportininkė pasitraukė iš varžybų.

Senojo žemyno pirmenybių auksas atiteko vokietei Lenai Schoneborn (1361 tšk.), sidabrą iškovojo ukrainietė Viktorija Terešuk (1344 tšk.), o bronza tenkinosi dabar Rusijai atstovaujanti Donata Rimšaitė (1337 tšk.).

Iki šios Lietuvos moterims dar nepavyko laimėti Europos pirmenybių asmeninėse varžybose: 2008 metais L.Asadauskaitė iškovojo sidabrą, o 2010-aisiais - D.Rimšaitė džiaugėsi bronza.

Komandų rikiuotėje trys Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės atstovės su 3769 taškais tarp dešimties ekipų liko penktos.

Nugalėjo Vokietijos rinktinė (3912 tšk.), aplenkusi Ukrainą (3911 tšk.) bei Italiją (3882 taškai).

Penktadienį čempionato vyrų finalinėse varžybose startuos pasaulio čempionas Justinas Kinderis.