Iki paskutinės sekundės kovojusi Lietuvos rankinio rinktinė turėjo pripažinti rusų pranašumą

Lietuvos vyrų rankinio rinktinei nepavyko pergale pradėti 2022 metų Europos rankinio čempionato.

F grupėje besivaržantys mūsų rankininkai pirmosiose rungtynėse 27:29 (9:14) nusileido Rusijos rinktinei.

Itin prastai mūsų šalies rankininkams susiklostė pati rungtynių pradžia. Startinio jaudulio veikiami Lietuvos rankininkai sunkiai rado būdų pasižymėti ir nors pirmąjį įvartį pelnė Aidenas Malašinskas, tačiau varžovai susitikimą pradėjo spurtuodami 7:1. Po sunkaus starto prabudusi Lietuvos rinktinė pradėjo rasti būdų, kaip įveikti kietą varžovų gynybą, o nuo suolo pakilęs Benas Petreikis įnešė energijos į puolimą – 5:8. Į šį lietuvių spurtą vėl geru žaidimu atsakė Rusijos komanda ir pelnė du įvarčius be atsako (10:5), o netrukus varžovų persvara siekė 7 įvarčius – 13:6. Iki pirmojo kėlinio pabaigos lietuviams pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą – 9:14.

Antrąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo puikiai nusiteikusi, tačiau sunkiai sekėsi stabdyti varžovų lyderį Sergejų Kosorotovą, kurio tikslūs metimai leido oponentams išlaikyti pranašumą. Sužaidus lygiai pusę antrojo kėlinio laiko komandas vis dar skyrė 5 įvarčiai – 18:23. Po Gerdo Babarsko tolimo šūvio lietuviai sumažino atsilikimą iki 4 įvarčių (20:24), nuo suolo kilęs Deividas Jovaišas gerai išnaudojo progas kraštuose, o vartininko Giedriaus Morkūno įvartis per visą aikštę dar labiau sumažino atsilikimą – 22:25. Galiausiai likus žaisti 5 minutes Mindaugas Dumčius varžovų persvarą mažino iki 2 įvarčių (23:25), bet tiksliu metimu atsakė S.Kosorotovas – 26:23. Aidenas Malašinskas vėl paliko varžovams trapų dviejų įvarčių pranašumą (25:27), tačiau gintis lietuviams sekėsi sunkiai. Nors paskutinėmis rungtynių sekundėmis Benas Petreikis Lietuvos deficitą sumažino iki minimalaus (27:28), tačiau varžovai paskutiniu metimu persvarą dar padidino – 29:27.

Kitas rungtynes sausio 15 dieną Lietuvos rankininkai žais su turnyro šeimininke Slovakijos rinktine.

Lietuva: Aidenas Malašinskas 5, Valdas Drabavičius, Mindaugas Dumčius ir Benas Petreikis po 4, Skirmantas Plėta ir Gerdas Babarskas po 3, Deividas Jovaišas 2, Povilas Babarskas 1.

Rusija: Sergejus Kosorotovas 9, Danilas Šiškariovas 7, Dmitrijus Žitnikovas 4, Aleksandras Ermakovas, Dimitrijus Kornevas, Pavelas Andrejevas po 2, Igoris Soroka, Nikita Kamenevas, Dmitrijus Santalovas po 1.

Nezabudka

Nezabudka portretas
Žaidė, kiek žnau, prisisegę "niezabudkas" prie markškinėlių. Kas liepė painioti politiką su sportu ? Reikėjo ties išangėm prisiklijuoti. Linkiu ir kitose dviejose rungtynėse gauti į kaulus. Nors ir be mano linkėjimų taip gaus.