Jaunieji krepšininkai pasitraukė iš kovos dėl medalių

2009-07-08 15:32
Jaunieji krepšininkai pasitraukė iš kovos dėl medalių / daylife.com nuotr.

Lietuvos jaunių (iki 19 metų) krepšinio rinktinė nepateko į Naujojoje Zelandijoje vykstančio pasaulio čempionato ketvirtfinalį ir pasitraukė iš kovos dėl medalių. Lemiamas aštuntfinalio E grupės rungtynes mūsiškiai 69:76 (16:18, 20:18, 15:19, 18:21) pralaimėjo JAV komandai ir varžysis dėl 9-12 vietų.

Lietuviams reikėjo tik pergalės, nes kitose šios grupės rungtynėse prancūzai, galėję ištiesti pagalbos ranką, 72:76 pralaimėjo graikams, kuriuos mūsiškiai buvo įveikę.

Mačas su amerikiečiais buvo permainingas. Po Dovydo Rediko, Tautvydo Šležo ir Vytenio Čižausko metimų Lietuvos rinktinė pirmavo 9:3. Amerikiečiai nesutriko ir, spurtavę 11:4, išsiveržė į priekį. Iki antrojo kėlinio pabaigos likus 10 sekundžių, V.Čižauskas išlygino - 36:36. Trečiajame kėlinyje lietuviai vėl buvo perėmę iniciatyvą - 46:41, bet netrukus ją prarado - 46:49.

Ketvirtajame kėlinyje amerikiečiai nutolo - 65:56. Trenerio Vitoldo Masalskio auklėtiniai kovojo iš paskutiniųjų - 65:67, bet JAV ekipa nesitraukė iš lyderės pozicijų - 73:67.

Tautvydas Šležas pelnė 21 tašką ir atkovojo 12 kamuolių, Donatas Motiejūnas surinko 12 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, D.Rediko sąskaitoje - 11 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai. Amerikiečius į pergalę vedė Tyshawnas Tayloras - 13 taškų.

Lietuviai laimėjo kovą dėl kamuolio - 45:31, tačiau dažniau klydo - 23:8.

E grupės rikiuotė: 1. JAV (6 pergalės, 0 pralaimėjimų), 2. Graikija (4, 2), 3. Puerto Rikas (4, 2), 4. Prancūzija (3, 3), 5. Lietuva (3, 3), 6. Egiptas (1, 5).

F grupės rikiuotė: 1. Australija (6, 0), 2. Kroatija (5, 1), 3. Argentina (3, 3), 4. Kanada (3, 3), 5. Ispanija (3, 3), 6. Kazachstanas (1, 5).

Dėl 9-12 vietų rungtyniaus Lietuva, Egiptas, Ispanija ir Kazachstanas.