Jaunimo žiemos olimpinių žaidynių ledo arenoje plevėsavo trispalvės

Antradienį Lilehameryje vykstančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse sprinto šliuožiant klasikiniu stiliumi rungtyje startavo slidininkas Rokas Vaitkus, didžiojo slalomo trasoje varžėsi Eglė Augustaitytė, laisvąja programą pristatė ledo šokėjai Deividas Kizala ir Guostė Damulevičiūtė, snieglentininkas Aras Arlauskas kartu su mišria komanda varžėsi kroso trasoje.

R.Vaitkų nuo finalo skyrė mažiau nei sekundė

1,3 km sprinte varžėsi 44 sportininkai. R.Vaitkus bendroje įskaitoje užėmė 31-ąją vietą. Pirmame etape atletas distanciją įveikė per 3 min. 14,99 sek. Nuo finalo, į kurį pateko 30 slidininkų, jaunąjį Lietuvos olimpietį skyrė tik 0,54 sek. Nuo auksą laimėjusio suomio Lauri Mannila R.Vaitkus atsiliko 18,87 sek.

Žaidynėse R.Vaitkaus laukia dar viena kova – vasario 18 d. jis laisvuoju stiliumi varžysis 10 km distancijoje.

Kalnų slidininkė – 30-a

Žaidynėse debiutavo kalnų slidininkė E.Augustaitytė. Didžiojo slalomo varžybose lietuvė užėmė 30 vietą tarp 55 startavusių sportininkių. Jos dviejų nusileidimų laiko suma – 2 min. 59,43 sek.

Varžybų nugalėtoja tapo šveicarė Melanie Meillard (2:33,28), sidabaras atiteko vokietei Katrinai Hirtl-Stanggassinger (2:33.34), bronza – taip pat šveicarei Aline Danioth (2:33,95).

Snieglentininkai ir slidininkai varžėsi mišriose komandose

Snieglenčių ir slidžių kroso trasoje šiandien vyko mišrių komandų varžybos. Jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse tokios ekipos sudaromos tam, kad sportininkai iš skirtingų šalių susipažintų ir pajustų tarptautinę komandinę dvasią. Kiekvienoje iš 11 komandų buvo po 4 sportininkus – du snieglentininkus ir du slidininkus.

Lietuvos snieglentininkas A.Arlauskas varžėsi komandoje Nr. 2 kartu su Prancūzijos sportininkais – dviem merginomis ir vaikinu. Ši ekipa užėmė 7-ąją vietą. Auksą laimėjo mišri Vokietijos komanda, sidabrą – Šveicarijos, o bronzą iškovojo mišri komanda Nr. 4 (Švedija, Ukraina, Bulgarija).

Ledo šokėjai jautė lietuvių palaikymą

Hamaro mieste esančioje ledo arenoje plėvesavo ne viena trispalvė, o mūsų šaliai atsovaujančių ledo šokėjų pasirodymą nuolat lydėjo ovacijos – juos aistringai palaikė Norvegijoje gyvenantys lietuviai, kurie su šeimomis stebėjo jau antrąjį mūsų sportininkų pasirodymą.

Nors D.Kizalos ir G.Damulevičiūtės šokis „Alisos stebuklų šalyje“ tema abejingais nepaliko nei vieno tautiečio, nei kitų tribūnose susirinkusių žiūrovų, mūsų sportininkams pritrūko sėkmės – jie suklydo atlikdami paskutinį elementą ir neteko svarbių taškų.

„Stengėmės susikoncentruoti ties startu, ties savo darbu. Nepavyko paskutinis pakėlimas, tiesiog paslydome vienoje vietoje. Gaila, nes tai elementas, kurį mokame ir galime atlikti,“ – po pasirodymo pasakojo G.Damulevičiūtė.

Mūsų pora tikėjosi geresnio rezultato, tačiau kartu su treneriais nepraranda optimizmo. Sportininkai nusiteikę pademonstruoti visus savo sugebėjimus mišrių komandų varžybose, kuriose vasario 20 d. startuos su dar viena pora ir individualiai pasirodančiais mergina bei vaikinu. Mišrios komandos pavadinimas „Motivation“ puikiai atsispindi jaunųjų olimpiečių nusiteikimą.

„Mums labai pasisekė, burtai lėmė, kad vienoje komandoje bus tikrai stiprūs sportininkai. Kovosime dėl aukštos vietos“, – džiaugėsi šokėjų trenerė Lilija Vanagienė.