Pereiti į pagrindinį turinį

K. Navicką trauma nuliūdino, bet nesugniuždė (interviu)

K. Navicką trauma nuliūdino, bet nesugniuždė (interviu)
K. Navicką trauma nuliūdino, bet nesugniuždė (interviu) / BFL/Alliaus Koroliovo nuotr.

Kitą pirmadienį geriausiam Lietuvos badmintonininkui Kęstučiui Navickui Kaune bus atlikta kairiojo kelio operaciją.

Rungtyniaudamas Vokietijos badmintono Bundeslygos pirmenybėse K. Navickas patyrė rimtą traumą. Per dvikovą su Sarbriukeno klubo atstovu Dieteriu Domke jam plyšo priekinis kryžminis raištis.

„Ketvirtadienį žaidžiau Bundeslygos finalą. Bet žinot, kaip taip nutinka, sunku papasakoti, kaip tai įvyko. Dariau judesį, kokį esu daręs šimtus kartų. Bet šį kartą kažkiek slystelėjau ir... Mintyse jau buvo viskas aišku, kas nutiko. Mano broliui du kartus taip buvo nutikę,“ - pasakojo geriausias Lietuvos badmintonininkas. Jo brolis dvynys Gediminas Navickas - profesionalus krepšininkas.

Pačiam K. Navickui prieš keletą metų buvo plyšęs dešiniojo kelio šoninis raištis. „Kryžminio raiščio plyšimas yra blogiau...“ – nedžiugiai kalbėjo 29 metų K. Navickas.

Tiesa, jis tikisi be badmintono turnyrų išbūti ne ilgiau, kaip po ankstesnių traumų.

„Po operacijos prasidės atsigavimo procesas. Vėliau bus reabilitacija. Manau teks tam skirti penkis – šešis mėnesius,“ – kalbėjo badmintonininkas.

K. Navickas tvirtino, negalįs paaiškinti, dėl ko jis galėjo taip susižeisti. Jis tikino nuo traumų rimtai saugojęsis: „Įvairiausių traumų pasitaiko kiekviename sporte. Kadangi mūsų sportas nėra kontaktinis, kryžminių raiščių traumos nėra populiarios. Ir negaliu paaiškinti dėl ko man taip nutiko. Po paskutinės operacijos praėjo pusantrų metų. Po to aš preciziškai stengiausi prižiūrėti kūną, daug papildomai dirbau treniruotėse. Net ir mitybą buvau puikiai sutvarkęs.“

Sveikatos problemos buvo viena priežasčių, sutrikdžiusių jo žygį olimpinio Londono link - 2011-aisiais sportininkas ryžosi chroniško Achilo sasugyslės uždegimo operacijai. Nos K.Navickas spėjo atsigauti po operacijos, atrankos barjero jam nepavyko įveikti.

Pirmoji Lietuvos badmintono raketė nemano, kad po dar vienos kraupios traumos gali pasikeisti jo psichologija.

„Darysiu viską, kaip ir dariau. Esu profesionalas ir turiu daug patirties. Ir profesionalumu tikiu kiekvienoje gyvenimo srityje. Tai man įaugę į kraują. Todėl aš profesionalu ir išliksiu: šią traumą įveiksiu ir stengsiuosi pasiekti savo karjeros maksimumą,“ – ryžtingai kalbėjo operacijos belaukiantis sportininkas.

Beje, trauma nesutrukdė K.Navickui tapti Bundeslygos čempionu. Vokietijos badmintono komandų čempionato finale „SG EBT Berlin“ komanda, kuriai atstovauja K.Navickas, 4:1 įveikė Sarbriukeno klubą ir apgynė titulą.

Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo kineziterapeutas Dainius Pavilonis tikino, kad badmintonininkui patirti kryžminių raiščių plyšimą yra kur kas mažiau galimybių, nei kontaktinio sporto atstovai, pavyzdžiui – futbolininkai.

„Kryžminiai raiščiai gali plyšti dėl tiesioginio kontakto, jeigu sportas yra kontaktinis arba raumenų disbalanso. Tiesa būna, kad pakrypsta koja kaip nors nesėkmingai. Jei neįprasta judesio mechanika, būna perkrova raiščiams ir jie plyšta,“ – pasakojo kineziterapeutas.

D. Pavilonis paaiškino, kas yra tas raumenų disbalansas: „Tai - kai viena raumenų grupė yra žymiai stipresnė už kitą raumenų grupę ir būna perkrovos. Apkrovimas pasiskirsto netolygiai. Disbalansą dažniausiai stengiamasi šalinti po operacijų. Ir tada akcentuotai dirbama būtent tai situacijai.“

Medikas neatmetė galimybės, kad raiščiai gali būti silpnesni ir dėl genetikos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų