Kauno dziudo imtynininkams - sidabras ir bronza

2009-03-02 18:17
Kauno dziudo imtynininkams - sidabras ir bronza / google.com nuotr.

Lietuvos dziudo imtynininkai Karolis Bauža ir Marius Paškevičius Lenkijos sostinėje Varšuvoje vykusiose pasaulio taurės varžybose pelnė atitinkamai sidabro ir bronzos medalius.

Kaunietis K.Bauža (svorio kategorija iki 90 kg) įveikė Pietų Korėjos atstovą Kwangas-Ho Kimas, vengrą Levente Ledenyi, ukrainietį Vadimą Siniavskį ir tapo C grupės nugalėtoju. Pusfinalyje lietuvis įveikė lenką Kacperą Laremą, o finale nusileido vengrui Tamašui Madaraszui.

Kitas Kauno sportininkas M.Paškevičius (daugiau nei 100 kg) nugalėjo amerikietį Danielį McCormicką, rusą Dmitrijų Strechovą ir kovoje dėl D grupės nugalėtojo vardo nusileido 2005 ir 2006 metų Europos vicečempionui lenkui Januszui Wojnarowicziui.

Paguodos varžybose M.Paškevičius įveikė dukart pasaulio pirmenybių bronzos medalio laimėtoją ir 2007 metų Europos vicečempioną gruziną Lašą Gujejianį bei kitą gruziną - Adamą Okroašvilį.

Vieną susitikimą laimėjo alytiškis Ainis Vencevičius (iki 73 kg) - jis įveikė slovėną Marko Prodaną, tačiau po to pralaimėjo būsimam bronzos medalio laimėtojui Batradzui Kaitmazovui iš Rusijos.

Pirmąsias kovas pralaimėjo Pekino olimpinių žaidynių dalyvis vilnietis Albertas Techovas (iki 60 kg), kaunietis Vytautas Skilinskas (iki 66 kg), vilnietis Radvilas Matukas (iki 90 kg), Kauno rajono atstovas Egidijus Žilinskas (iki 100 kg) ir kaunietis Marius Labalaukis (iki 100 kg).

Komandų įskaitoje lietuviai užėmė 7-ąją vietą. Geriausiai pasirodė baltarusiai - 2 aukso ir 1 sidabro medalis.

Moterys kovojo Čekijos sostinėje Prahoje. Lietuvai atstovavo kaunietė Raimonda Gedutytė (iki 78 kg).

Ji pirmojoje imtyje išmėgino jėgas su daugkartine Europos čempione bei pasaulio pirmenybių prizininke ispane Estera San Miguel. Pagrindinis kovos laikas baigėsi lygiosiomis. Tik per papildomą laiką pergalę minimaliu rezultatu išplėšė Ispanijos sportininkė.