Kovojo ringuose ir ant tatamio

Lietuvos kovotojai išmėgino jėgas muaitai, bokso ir dziudo varžybose. Vieni iškovojo medalius, džiaugėsi pergalėmis, kitiems teko pripažinti konkurentų pranašumą.

Sidabras ir bronza

Stambule (Turkija) surengtame Europos muaitai čempionate Lietuvai atstovavo penki sportininkai, du iš jų iškovojo medalius.

Jaunučių (iki 11 metų) varžybose sidabrą laimėjo Žilvinas Kopcikas (svorio kategorija iki 36 kg). Jis pusfinalyje 30:27 įveikė vokietį Olę Wagnerį, tačiau finale 27:30 pralaimėjo baltarusiui Timūrui Jankovskiui.

Jaunučių (iki 13 metų) grupėje bronzos medalį laimėjo Mia Bazytė (iki 48 kg), pusfinalyje 27:30 nusileidusi vėliau Europos čempione tapusiai rusei Alinai Vološinai.

Jaunimo (iki 23 metų) varžybose Matas Pultaražinskas (iki 67 kg) 27:30 pralaimėjo Europos čempionato auksą laimėjusiam baltarusiui Jevgenijui Fedarynčikui, o Danielius Antropikas (iki 71 kg) ketvirtfinalyje pripažino prizininku tapusio armėno Davito Hairapetiano pranašumą.

Suaugusiųjų elito grupėje Mindaugas Narauskas (iki 71 kg) 27:30 nusileido vengrui Zoltanui Nardelotti.

Varžovai: J.Jazevičius (dešinėje) laimėjo pirmą turnyro „Strandja“ dvikovą – įveikė airį T.Maughaną. / bgboxing.org nuotr.

„Kai kuriems mūsų kovotojams buvo labai nepalankūs burtai, jau pirmose kovose lėmę tituluotus varžovus, – sakė Lietuvos muaitai federacijos prezidentas ir rinktinę Europos čempionate lydėjęs treneris Andrejus Zemitanas. – Balandžio 8–9 d. Druskininkuose vyks Lietuvos čempionatas. Po jo formuosime naujas suaugusiųjų ir jaunimo rinktines. Vasarą lauks svarbiausi metų startai: birželį – pasaulio suaugusiųjų čempionatas Jungtiniuose Arabų Emyratuose, o rugpjūtį – pasaulio jaunimo čempionatas Malaizijoje.“

Kai kuriems mūsiškiams burtai jau pirmose kovose lėmė tituluotus varžovus.

Tarptautinės muaitai asociacijos kvietimu Europos čempionate teisėjavo du tarptautinės kategorijos arbitrai lietuviai – Robertas Šiuška ir Saulius Šeškevičius.

Boksuojasi Sofijoje

Bulgarijos sostinėje vyksta 73-iasis tarptautinis bokso turnyras „Strandja“, kuriame dalyvauja moterys ir vyrai iš 37 šalių, tarp jų – Indijos, Čilės, Panamos, Puerto Riko, Kaimanų salų, Siera Leonės.

Lietuvos rinktinę sudaro dešimt boksininkų.

Pirmas dvikovas laimėjo Ana Starovoitova (svorio kategorija iki 60 kg) ir Jonas Jazevičius (per 92 kg): klaipėdietė įveikė italę Danielą Golino, kaunietis – airį Thomą Maughaną. Vakar A.Starovoitova kovojo su Serbijos atstove Natalija Šadrina, o J.Jazevičius šiandien ketvirtfinalyje susitiks su bulgaru Yordanu Morejonu.

Nepasisekė Edgarui Skurdeliui (iki 63,5 kg – pralaimėjo kazachui Muchamedui Bazarbajui), Andrejui Lavrenovui (iki 63,5 kg – nusileido švedui Hampusui Bromanui), Aleksandrui Trofimčiukui (iki 75 kg – pripažino uzbeko Saidjamšido Džafarovo pranašumą), Arui Dūdėnui (iki 86 kg – pralaimėjo rusui Vadimui Ščeblykinui), Dariui Voišnarovičiui (iki 92 kg – stipresnis buvo ukrainietis Viačeslavas Gavryliukas), Algirdui Baniuliui (per 92 kg – sėkmė lydėjo rusą Ivaną Veriasovą).

Burtų keliu iškart į ketvirtfinalį patekęs Simonas Urbonavičius (iki 92 kg) vakar boksavosi su bulgaru Radoslavu Pantalejevu, o moterų grupės ketvirtfinalyje Gabrielė Stonkutė (iki 81 kg) šiandien kovos su rumune Alexandra Petcu.

Grūmėsi Ispanijoje

Fuengiroloje (Ispanijoje) įvykusiose Europos jaunių dziudo taurės varžybose grūmėsi Aidas Pileckas (svorio kategorija iki 73 kg) ir Algirdas Žulys (iki 81 kg).

A.Pileckas pirmą dvikovą pralaimėjo britui Luke'ui Daviesui. A.Žulys nusileido JAV sportininkui Arenui Balagezianui, kuris vėliau pasiekė finalą ir užėmė antrą vietą. Tad lietuvis dalyvavo paguodos varžybose, tačiau neprilygo ispanui Bruno Sanchezui Calvo.

Sėkmingiausiai pasirodė Azerbaidžano jauniai, iškovoję 5 aukso, 3 sidabro ir 7 bronzos medalius. Prancūzai pelnė 17 medalių (4, 4 ir 9), ispanai – 10 (3, 2 ir 5).