Pasirengimą Europos moterų krepšinio čempionatui tęsianti Lietuvos rinktinė tarptautiniame keturių komandų turnyre Turkijoje iškovojo pirmąją pergalę.
Parklupdė itales
Algirdo Paulausko treniruojamos Lietuvos krepšininkės užvakar 83:62 (15:8, 21:13, 23:17, 24:24) įtikinamai nugalėjo Italijos rinktinę.
Nuo mačo pradžios į priekį išsiveržusios lietuvaitės pirmavo beveik visas rungtynes, o prieš ketvirtąjį mačo kėlinį įgijo dvidešimties taškų pranašumą.
Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė 17 taškų pelniusi Lina Brazdeikytė. Rima Valentienė pridėjo 16 (4/9 tritaškių), Ela Briedytė 14 (4/8 tritaškių), Eglė Šulčiūtė 11 (atkovojo 16 kamuolių, 6 kartus rezultatyviai perdavė kamuolį), Irena Vizbarienė 10 (atkovojo 7 kamuolius), Agnė Čiūdarienė 7, Vita Kuktienė 6, Milda Sauliūtė 2 taškus.
Pirmose turnyro rungtynėse lietuvės 68:77 (13:26, 15:15, 18:20, 22:16) nusileido Serbijos rinktinei. Šiame mače taip pat rezultatyviausia buvo 16 taškų pelniusi L.Brazdeikytė. I.Vizbarienė surinko 14 (atkovojo 7 kamuolius) taškų, E.Briedytė 12 (2/3 tritaškių), A.Čiūdarienė 11 (atkovojo 7 kamuolius), E.Šulčiūtė 6, V.Kuktienė 4, R.Valentienė 3, M.Sauliūtė 2.
Vakar lietuvės kovojo su turnyro šeimininkėmis.
Išvadų daryti neskuba
Turkijoje Lietuvos rinktinė žaidė nestipriausios sudėties. Dėl traumos kol kas negali rungtyniauti Sandra Valužytė ir sirguliuojanti Iveta Marčauskaitė. Kol kas nežinia, ar dar spės pasveikti ir prie komandos prisijungti gynėjos Rasa Žemantauskaitė bei Vaida Zagurskytė.
Pirmajame mače su serbėmis geriau žaidė aukštaūgės, o dvikovoje su Italija jau visos neblogai atrodė. Labai gerai puolėme, pataikėme 10 tritaškių, kuriuos metėme daugiau nei 40 proc. taiklumu. Ginantis buvo visko ir gerų, ir blogų momentų. Po truputį einame į priekį, vis dėlto daryti kokias nors išvadas apie mūsų žaidimą dar anksti. Labai laukiame sveikstančios S.Valužytės, taip pat ir I.Marčauskaitės, kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris A.Paulauskas.
Jis liko patenkintas veteranės L.Brazdeikytės pasirodymu, kuri Turkijoje buvo tikra komandos lyderė. Trenerio nenuvylė ir antroji įžaidėja M.Sauliūtė, kuri su italėmis rungtyniavo itin solidžiai.
Pasirengimą baigs Vilniuje
Po turnyro Turkijoje Lietuvos krepšininkės grįš į Vilnių ir čia treniruosis iki pat Europos čempionato. Rugsėjo 14-16 dienomis Lietuvos sostinėje bus surengtas tarptautinis keturių komandų turnyras, kuris taps paskutiniuoju jėgų išmėginimu prieš Europos čempionatą. Lietuvės kausis su Prancūzija, Latvija ir Baltarusija.
Senojo žemyno pirmenybės Italijoje vyks rugsėjo 24 spalio 10 dienomis. Lietuvos rinktinė žais B grupėje su Vokietija, Rumunija ir Belgija. Į kitą etapą pateks po tris stipriausias keturių grupių komandas.
Naujausi komentarai