Kovo 1–3 d. Glazge (Škotija), "Emirates" arenoje, jėgas išmėgins Akvilė Andriukaitytė (bėgs 60 m), Agnė Šerkšnienė (400 m), Eglė Balčiūnaitė (800 m), Natalija Piliušina (1 500 m), šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, trišuolininkės Dovilė Dzindzaletaitė ir Diana Zagainova bei Simas Bertašius (1 500 m) ir šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas.
Lietuvos rinktinėje – penki debiutantai: A.Andriukaitytė, N.Piliušina, D.Zagainova, S.Bertašius ir A.Glebauskas. A.Palšytei tai bus ketvirtas Europos uždarų patalpų čempionatas, D.Dzindzaletaitei – trečiasis.
Nuo 1972-ųjų mūsų šalies lengvaatlečiai iškovojo septynis medalius: aukso – Kęstutis Šapka (šuoliai į aukštį, 1974 m.), Vladimiras Cepelevas (šuoliai į tolį, 1979 m.) ir A.Palšytė (2017 m.), sidabro – K.Šapka (1972 m.) ir Austra Skujytė (penkiakovė, 2011 m.), bronzos – Remigijus Valiulis (400 m, 1980 m.) ir Regina Čistiakova (3 000 m, 1986 m.).
Prieš dvejus metus Belgrade (Serbija) sėkmingiausiai pasirodė Lenkijos atstovai (7 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos medaliai), aplenkę britus (5, 4 ir 1) ir vokiečius (2, 2 ir 5).
Dėl sankcijų už Antidopingo kodekso pažeidimus Glazge nebus Rusijos rinktinės, tačiau vienuolikai šios šalies lengvaatlečių, tarp jų – ir pagrindinei A.Palšytės varžovei Marijai Lasickienei, suteiktas neutralus statusas ir jie galės startuoti.
M.Lasickienė yra griežtai pasisakiusi apie Rusijos sporto politiką.
"Viliuosi, kad vasarą į pasaulio čempionatą galėsime vykti su savo vėliava. Nežinau, kokia bus rinktinė, nes norisi, kad po trejų diskvalifikacijos metų padarytume išvadas, o ne verkšlentume, jog mes vargšai ir nelaimingi, mus engia. Reikia pasimokyti – juk ne šiaip sau dalyvaujame varžybose kaip neutralūs atletai. Reikia būti sąžiningam – ir sau, ir savo sirgaliams. Deja, teigiamų dopingo testų pas mus nesumažėjo", – kalbėjo dukart pasaulio čempionė.
Naujausi komentarai