Lenktynių ritmą diktavo svečiai

Šiauliuose, Aleksandrijos trasoje, surengtose Europos motociklų kroso čempionato varžybose sėkmė lydėjo svečius.

Europos motokroso Šiaurės ir Centrinės zonų EMX65 ir EMX85 klasių čempionato (jame dalyvauja 8–14 metų sportininkai) pusfinalio varžybose Lietuvai atstovavo Daimis Adamonis, Maksimilianas Leopoldas, Eivydas Bartusevičius ir Rojus Zaborskis.

Europos moterų EMX čempionato penktame etape jėgas išmėgino Agilija Skudutytė.

Tarp mūsiškių varžovų buvo Austrijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos, Slovakijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos, Vokietijos motociklininkai.

EMX65 klasės lenktynes laimėjo Vokietijos atstovas Luca Nierychlo (motociklas „Husqvarna“), antrą vietą užėmė britas Jettas Gardineris (KTM), trečias buvo estas Kristoferis Valkas („Gas Gas“).

D. Adamonis (KTM) užėmė 36-ą vietą, o M. Leopoldas („Yamaha“) tarp finalininkų nepateko.

EMX85 klasės varžybose triumfavo britas Haydenas Stattas (KTM), tarp prizininkų – austras Moritzas Erneckeris („Gas Gas“) ir estas Lucas Leokas („Husqvarna“).

Liepos 14-ąją Nyderlanduose – pasaulio jaunių ir jaunimo motokroso čempionatas.

R. Zaborskis (KTM) užėmė 30 vietą, E. Bartusevičius į finalinius važiavimus nepateko.

Moterys startavo EMX ir EMX 125 kub. cm klasių lenktynėse. A. Skudutytė (KTM) užėmė atitinkamai 14 ir 6 vietas.

EMX grupės lyderė buvo Lucy Barker (KTM), EMX 125 kub. cm – švedė Elsa Aanderson-Lof („Gas Gas“).

Po penkių Europos čempionato etapų bendroje EMX įskaitoje pirmauja L. Barker (242 taškai), A. Skudutytė – 34-oje pozicijoje (14 tšk.).

EMX 125 kub. cm sąlygas diktuoja E. Aanderson-Lof (244 tšk.). A. Skudutytė – 20-oje vietoje (29 tšk.).

Liepos 14-ąją Nyderlanduose numatytas pasaulio jaunių ir jaunimo motokroso čempionatas.

Lietuvos rinktinę, treniruojamą Dovydo Karkos, Vytauto Bučo ir Lino Šiaučiūno, sudarys D. Adamonis ir M. Leopoldas (abu – EMX65), R. Zaborskis ir Martynas Jasiūnas (abu – EMX85), Marius Adomaitis, Eimantas Čepulis ir Ugnius Vyšniauskas (visi – EMX125).