Lietuvės su Europos čempionatu atsisveikino garbingai (komentaras)

Lietuvės su Europos čempionatu atsisveikino garbingai (komentaras) / LSU nuotr.

Lietuvos moterų rinktinė pasirodymą Europos čempionate baigė garbingai. Algirdo Paulausko auklėtinės per paskutines pirmenybių rungtynes 72:67 (15:14, 20:20, 16:21, 20:9) įveikė Baltarusijos nacionalinę komandą.

Visas viltis pakilti iš D grupės dugno ir iškovoti kelialapį į antrąjį čempionato etapą mūsų šalies krepšininkės buvo praradusios dar prieš šį mačą.

Psichologinės įtampos neslegiamos lietuvaitės žaidė laisvai ir brangino kamuolį. Jos prarado vos 10 kamuolių ir visas rungtynes su labiau patyrusiomis varžovėmis kovojo lygiaverčiai.

Lietuvos rinktinė antrajame kėlinyje nepalūžo, kai baltarusės spurtavo pelnė 4 tritaškius paeiliui, spurtavo 12:0 ir įgijo 8 taškų pranašumą (28:20). Tačiau lietuvaitės greitai pavijo kaimynes ir baigiantis kėliniui persvėrė rezultatą.

Po pertraukos Baltarusijos krepšininkės toliau puikiai atakavo krepšį iš toli, tačiau baigiantis ketvirtajam kėliniui sustojo. Spurtą 8:0 surengusios lietuvaitės perėmė iniciatyvą ir iškovojo pergalę.

Baltarusijos rinktinė dar prieš šias rungtynes buvo užsitikrinusi kelialapį į antrąjį čempionato etapą ir maksimalų galimą „auksinių“ taškų skaičių – 2.

Todėl komandos strategas Rimantas Grigas daugiau laiko pasireikšti suteikė jaunoms krepšininkėms.

Tik pirmajame ketvirtyje po penkias minutes žaidė pagrindinės baltarusių aukštaūgės Jelena Levčenka ir Anastasija Veremejenka.

„Ši pergalė pataisė nuotaiką žaidėjoms, nors iš tiesų ji nieko neduoda ir nieko nelemia. Šiandien merginos žaidė laisviau, nes jų nebeslėgė įtampa, tačiau ir varžovai rungtyniavo ne pagrindine sudėtimi. Jeigu merginos ateityje pasinaudos šiame čempionate įgyta patirtimi, bus labai gerai“, – po rungtynių tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistui tvirtino A. Paulauskas.

Lietuva: Gabrielė Gutkauskaitė 15, Mantė Kvederavičiūtė 14, Giedrė Paugaitė (9 atk. kam.) ir Kamilė Nacickaitė po 10, Gintarė Petronytė 8.

Baltarusija: Aliaksandra Tarasava 16, Marija Papova 13, Marina Kress 9, Nataliya Trafimava 7.